Jak zbudować i udekorować mały domek w The Sims 4

Powiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć o budowie małego, malutkiego lub mikro domu dla Twoich Simów. Masz ograniczoną przestrzeń, dlatego nie możesz umieścić wielu mebli. Będziesz więc musiał wykazać się kreatywnością, aby zmieścić wszystko na swojej działce.

Prezentowane przez EA Game Changers

Wymaga: The Sims 4 Tiny Living stuff pack

Tiny Homes to sposób na życie. Jak mała przestrzeń może zmieścić niezbędne rzeczy? Są trzy stopniowo trudne cele, aby rzucić sobie wyzwanie; Mały, Malutki i Mikro! Zróbmy to!

Ustawić typ działki na Tiny Home Residential

Otwórz Panel Informacji o Działce w lewym górnym rogu i wybierz Malutki Domek Rezydencjalny pod Typem Działki, aby zbudować Malutki Domek i doświadczyć unikalnych Lotnych Korzyści.

Budowa mikro, malutkiego lub małego domu

Możesz zacząć budować swój idealny dom, ale tak mały, jak to tylko możliwe. Jeśli nie przekroczysz 32 płytek, możesz zdobyć wszystkie dostępne cechy działki dla swojego domu. Ale uważaj! 32 kafle to bardzo mało.

Śledzenie umieszczonych płytek

Kiedy wybierzesz typ działki Tiny Home Residential, otrzymasz niebieski pasek tuż pod menu budynku na górze ekranu. Możesz śledzić ile płytek umieściłeś.

Tworzenie oddzielnych domów będzie się liczyć jako kafelki, więc jeśli chcesz zbudować małą społeczność z wieloma malutkimi domkami, będziesz musiał zbudować je naprawdę małe, aby to zadziałało.

Porady i wskazówki, jak zmniejszyć liczbę kafli

Zbudowanie bardzo małego domu jest bardzo trudne. Aby rozpocząć budowę malutkiego domu, potrzebne są co najmniej 4 kafelki. Fundamenty, piwnice i pokłady liczą się do całkowitej liczby płytek. Zaczęliśmy budować i zebraliśmy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci ograniczyć ilość płytek na Twojej działce.

Zbuduj ogród zimowy

Najpierw zbuduj ścianę, na której chcesz umieścić ogród zimowy. Po tym wprowadź cheat: bb.moveobjects on. Umieść duże okna, które zakryją całą ścianę. Na samej górze zbuduj dach. Teraz możesz usunąć ściany i podłogę, dzięki czemu ogród zimowy nie będzie się już liczył jako płytki. Tylko okna i dach pokryją ten obszar. Wykończ go kolumnami na krawędziach, aby wyglądał bardziej jak pokój.

Użyj szafek z pakietu rzeczy do Tiny Living

Możesz umieścić małe przedmioty za szkłem w ramach nowych szafek/książek, które pojawiły się w The Sims 4 Tiny Living.

Ogranicz liczbę zlewów

Umieść jeden zlew w łazience zamiast umieszczać zlew np. w kuchni. Potrzebujesz tylko jednego w swoim domu.

Zbuduj ogrodzenie bez tworzenia pokoju

Jeśli chcesz postawić ogrodzenie, nie zamykaj go, bo będzie się liczyło jako płytki. Umieść ogrodzenie gdzieś indziej na działce i przenieś je w wybrane miejsce. Dzięki temu gra nie zamieni go w pomieszczenie. Możesz również użyć zwykłych żywopłotów z kolekcji roślin, aby stworzyć ideę ogrodzenia.

Przekonałem się, że to wiele prób i błędów przed budową czegoś użytecznego i nadal sprawiają, że jest piękny. Z tymi wskazówkami może to być trochę łatwiejsze.

Dekorowanie swojego malutkiego domu

Co mogę powiedzieć, to czuje się jak gra w Tetris. Zaleca się, aby umieścić każdy obiekt, którego potrzebujesz gdzieś na działce, więc możesz spróbować dopasować je po zbudowaniu powłoki. Dostosuj ściany w razie potrzeby, ale dzięki 32 kaflom możesz umieścić wszystko, czego Twoi Simowie potrzebują w obrębie domu. Nie ma potrzeby umieszczania niektórych obiektów na zewnątrz. Będziesz jednak musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o przestrzeń.

Jeśli chcesz, aby dom sprawiał wrażenie bardziej przestronnego, użyj jasnych kolorów. Jeśli kiedykolwiek patrzyłeś na wnętrze prawdziwego malutkiego domu, zauważysz, że prawie za każdym razem ściany są zwykłe białe, ale z różnymi materiałami. Zrób dobry użytek z drewna i normalnych tapet, aby rozjaśnić miejsce. Jeśli wybierzesz drewnianą podłogę, wybierz taką, która ma wąskie drewniane listwy, aby poczuć się bardziej przestronnie.

Minimalne przedmioty, których potrzebuje Twój Sim w malutkim domu

Jeśli chcesz zbudować naprawdę malutki lub mikro dom, powinieneś ograniczyć ilość przedmiotów. Ale Twój Sim nadal chce mieć komfort i przestrzeń, aby uczyć się nowych umiejętności, gotować wspaniałe potrawy, a może nawet wychowywać dziecko. Stworzyliśmy listę z przedmiotami, których potrzebujesz i przedmiotami, które sprawią, że życie Twojego Sima będzie bardziej komfortowe.

 • Toaleta
 • Prysznic
 • Zlew (może być łazienkowy lub kuchenny)
 • Coś, na czym można usiąść podczas jedzenia (kanapa, łóżko lub krzesło – wszystkie będą działać)
 • Lodówka
 • Kuchenka lub grill (zalecane do gotowania większych posiłków)
 • Pusty blat, aby Twój Sim mógł przygotować posiłki.
 • Kosz na śmieci (umieść zewnętrzny kosz na śmieci tuż przed swoją działką, aby nie zajmował dodatkowego miejsca wewnątrz działki)
 • Łóżko (Murphy) (nie polecam Twojemu Simowi spać na kanapie)
 • Ale bądź ostrożny, Twój Sim może umrzeć, gdy łóżko ulegnie awarii.
 • Media Marathoner
 • Wewnątrz tych niesamowitych kompaktowych obiektów znajdziesz tv, regał na książki i audio! Możesz nawet umieścić na powierzchni tablet lub aparat cyfrowy dla dodatkowej zabawy. Wymaga The Sims 4 Małe mieszkanie.
 • Skrzynka pocztowa

Nie zapomnij przetestować swojego Malutkiego Domu!

Dekorowanie w małej przestrzeni jest wyzwaniem, upewnij się, że najpierw przetestujesz swój budynek, zanim umieścisz go w Galerii The Sims 4. Niektóre przestrzenie są dostępne dla Simów, ale zaleca się, aby je najpierw przetestować. Szczególnie, gdy używasz Kody bb.moveobjects on.