Jak zrobić staw w The Sims 4?

Kiedy wiesz, jak zrobić staw w The Sims 4, możesz odnowić swoją przestrzeń zewnętrzną za pomocą fantazyjnej funkcji wodnej, a pomocna opcja jest dostępna zarówno w podstawowej grze, jak i rozszerzeniu Życie w domku. Gracze długo czekali na oficjalne dodanie tej opcji do The Sims 4, ponieważ przedtem musieli radzić sobie z łączeniem czegoś razem przy użyciu roślin i małego basenu, co było wyraźnie nieoptymalne! Staw w Simsach 4 nie tylko dodaje klasy Twojemu ogrodowi, ale także możesz w nim łowić ryby bez konieczności wychodzenia z domu.

Praca nad tym, jak zbudować staw w The Sims 4, nie jest tak prosta jak budowa basenu, więc oto jak zacząć. Poniżej omówimy wszystkie rzeczy, które musisz zrobić, aby zbudować staw, a także jak go udekorować, dodać do niego ryby, a także łapać ryby i wiele więcej.

Jak zrobić staw w The Sims 4

1.Użyj narzędzia terenu, aby nadać stawowi kształt

W trybie budowania/kupowania przejdź do narzędzi terenu i wybierz „Dolny teren” w obszarze „Narzędzie do malowania”. Za jego pomocą stworzysz podstawowy kształt swojego stawu. Możesz zmieniać style pędzla (okrągły lub kwadratowy), a także regulować prędkość, z jaką narzędzie rzeźbi w ziemi – dzięki temu możesz łatwiej kontrolować głębokość.

W porównaniu z narzędziami do tworzenia basenów, użycie pędzli do rzeźbienia terenu sprawia, że staw wygląda znacznie bardziej naturalnie i lepiej współgra z krajobrazem.

2.Napełnij go wodą

Gdy już będziesz zadowolony ze swojego podstawowego kształtu stawu lub rzeki, przejdź do sekcji „Water Tool” w menu terenu. Tutaj masz możliwość po prostu podnieść poziom wody, co spowoduje dodanie warstwy wody za każdym kliknięciem, zgodnie z niewyraźnymi liniami poziomu wody, które można zobaczyć w dipie terenu.

Możesz też wybrać opcję „Fill Water to Level”, która automatycznie uzupełni staw do maksimum. Możesz również dostosować swój maksymalny poziom wody, aby uzyskać większe możliwości projektowania.

3.Dodaj akcesoria

Po zbudowaniu podstawowego stawu możesz teraz dodać do niego akcesoria – w tym florę i faunę. Obok narzędzi terenu w trybie Build/Buy znajduje się nowa sekcja o nazwie „Outdoor Water Decor”. Możesz tu zmienić rodzaj wody (są też nowe opcje dotyczące stawu), dodać rośliny, skały i kłody, a także coś, co nazywa się „Efekty stawu”. Są to małe płytki, które możesz umieścić w stawie, aby stworzyć kaczki, łabędzie lub różne robaki. Z pewnością dodadzą one stawowi więcej charakteru.

Pamiętaj jednak, że opcja „Wiejskie ryby” w ramach efektów stawowych ma charakter wyłącznie dekoracyjny, więc jeśli chcesz dodać do stawu ryby, które można złapać (i zjeść), przeczytaj następny krok.

Jak dodać ryby do stawów w The Sims 4

Aby zmienić swój piękny nowy staw w raj dla wędkarzy, musisz najpierw dodać do stawu znak „Dozwolone łowienie ryb” z sekcji „Obiekty stawowe” w „Dekoracji wody na zewnątrz”. Wybranie znaku w trybie Live pozwoli Twoim simom dodać ryby, a także zobaczyć, które ryby są dostępne do złapania w każdym stawie.

Jednak aby dodać ryby do stawu, Twoi simowie będą musieli mieć już zarejestrowane jakieś ryby w swoim notatniku – nie możesz ich po prostu kupić z katalogu czy cokolwiek. Istnieją jednak dwa proste sposoby, aby to zrobić:

1.Idź na ryby

Łowiąc w dowolnym miejscu, Twoje simy zdobędą wiedzę o różnych gatunkach ryb – a im więcej ich złowią, tym więcej wiedzy i umiejętności wędkarskich zdobędą. Po złowieniu jednej ryby z każdego gatunku, będziesz mógł dodać ten gatunek do swojego domowego stawu. I tak, to się liczy dla bardziej tropikalnych rodzajów ryb, które można znaleźć w różnych rozszerzeniach Sims 4.

2.Idź na zakupy spożywcze

Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na łowienie ryb z dala od domu, istnieje inny skrót do zapasów ryb, a są nim zakupy.

Udaj się do sklepu lub skorzystaj z nowej opcji „Grocery Delivery” przez telefon, aby zaopatrzyć kieszenie w różne rodzaje ryb. Po zakupie, możesz użyć tych gatunków do zaopatrzenia swojego stawu.

Nie jest to najtańszy sposób, ale najszybszy. I wszyscy używamy Kody „Motherlode”, dla więcej Kody the sims 4

Aby uzyskać więcej poradników dotyczących Simsów, sprawdź te poniżej: