The Sims 4 Choroba i jak leczyć chorego Sima

Choroba w serii Sims istnieje od dawna, a choroby Sims 4 to mnóstwo… zabawy? Nasze simy mogą zachorować z różnych losowych przyczyn w mieście, a ty musisz wiedzieć, jak zapobiegać tej chorobie i leczyć ją, w przeciwnym razie twoje simy będą o wiele mniej przydatne.

Jak leczyć chorobę w The Sims 4

Istnieje kilka sposobów wyleczenia choroby Simów, ale odkryłem, że najłatwiej jest zamówić lekarstwa z komputera. Ten jeden rodzaj leku wyleczy każdą chorobę.

Czasami Twój Sim będzie musiał więcej niż raz zażyć lekarstwa, aby poczuć się lepiej. Pozbędą się choroby na kilka godzin, ale może ona powrócić i będą musieli ponownie zażywać lekarstwa.

Uwaga: lekarstwo znajdziesz w osobistym ekwipunku swojej karty SIM i aby je przyjąć, wystarczy kliknąć lek i wybrać lekarstwo.

Po zażyciu lekarstwa Twój Sim otrzyma nawet 4-godzinny nastrójnik z energią, więc nie tylko nie będzie już chorował, ale będzie się czuł świetnie! Pamiętaj, aby nie podawać lekarstw swoim zdrowym Simom, ponieważ dostaniesz oszołomiony nastrójnik, który sprawi, że będzie trochę mniej przyjemnie.

Możesz również użyć Tea Magic, Personal Brewer, aby zrobić sobie herbatę, która może skrócić czas trwania choroby. Słyszałem też, że możesz pić sok pomarańczowy, ale nigdy nie próbowałem tej metody.

Rodzaje chorób

Nudności

Ciężarna symulacja może dostać mdłości z powodu porannych mdłości i odkryłem, że jest to najczęstszy rodzaj mdłości w grze. Twoje Simy mogą również zapaść na tę chorobę, jeśli jedzą złe jedzenie, które jest zepsute. Jeśli dasz swojemu simowi wrażliwą cechę, dosłownie przez cały czas dostanie mdłości, od takich rzeczy, jak ktoś, kto wejdzie na nich w łazience, po wdanie się w bójkę.

Twoi Simowie nie będą wymiotować za każdym razem, gdy poczują mdłości, ale odkryłem, że jest to około 50/50. Sim może wymiotować w toalecie lub w krzaku.

Zatruć

Po dodaniu The Sims 4: Przygoda w dżungli, Twoi Simowie mogą teraz zostać zatrute podczas pobytu w Selvadoradzie. Jeśli twój Sim ma szczęście, trucizna nie będzie taka zła, a negatywny nastrójnik będzie trwał tylko około 12 godzin. Jeśli twoja karta SIM ma pecha, może faktycznie umrzeć z jej powodu. Na szczęście możesz wejść do komputera i kupić antidotum na komputerze, które będzie cię kosztować 1000 §.

Zatrucie pokarmowe

Po dodaniu The Sims 4: Zjedzmy na mieście Twoi Simowie mogą teraz zatruć się pokarmem, jeśli zjedzą złe jedzenie w restauracji. Dostaną mdłości i nieprzyjemnego nastroju i czasami możesz zadzwonić do restauracji i otrzymać trochę pieniędzy w zamian za swoje cierpienie.

Wściekła gorączka gryzoni

Wraz z dodatkiem The Sims 4: My First Pet Stuff pojawiła się nowa klatka dla gryzoni i zupełnie nowa choroba, która może doprowadzić do śmierci. Jeśli zignorujesz klatkę swojego gryzonia, dopóki nie stanie się brudna i nie będziesz mieć z nimi złych relacji, na pewno zostaniesz ugryziony i dostaniesz wściekłej gryzoni.

Natychmiast po ugryzieniu otrzymasz napięty nastrójnik, który ostatecznie zmieni się w niewygodny. Aby pozbyć się wściekłej gryzoni przed śmiercią Sima, musisz poszukać informacji na komputerze, aby dowiedzieć się więcej na ten temat lub udać się do weterynarza, który może ci pomóc.

Nostalgia

Dzięki dodatkowi The Sims 4: Ucieczka na świeżym powietrzu możesz tęsknić za domem, jeśli Twój Sim przebywa na wakacjach zbyt długo. Dostanie nastrójnika smutku, który trwa kilka godzin i natychmiast odejdzie, jeśli wyjdziesz i wrócisz do domu.

Końcowe przemyślenia

To nie jest zabawne, gdy Twoi Simowie chorują i możesz z łatwością zażywać lekarstwa na niektóre choroby, jednak takie rzeczy, jak wściekła gryzoni, wymagają nieco więcej pracy. Czy w The Sims 4 zachorowałeś na Sima? Jak radziłeś sobie z chorobą? Dajcie znać w komentarzach!