jak wywołać pożar w the sims 4 najlepszy sposób

Jest coś intrygującego w graniu bogiem w The Sims 4, tworzeniu całego świata postaci, środowisk i fabuł według własnego uznania.

Mimo to, jednym z najzabawniejszych sposobów na grę jest sprawienie, by Twoi Simowie walczyli, z ogniem będącym jedną z Twoich głównych broni chaosu.

W tym przewodniku po pożarze dowiesz się, jak stać się wirtualnym piromanem i używać ognia do niszczenia rzeczy swoich niewinnych postaci w The Sims 4.

Jak wywołać pożar w The Sims 4

Istnieje wiele sposobów na sprowokowanie pożaru w Sims 4, a przynajmniej na zwiększenie prawdopodobieństwa jego wystąpienia, ale oto najlepsze sposoby na wzniecenie pożaru.

1. Gotowanie jedzenia z kiepskim szefem kuchni

Po pierwsze, potrzebujesz Sima, który ma bardzo niskie umiejętności Gotowania. Następnie spraw, by korzystali z taniej kuchenki – możliwej do kupienia w Trybie Budowy. Nie rozpali ognia za każdym razem, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że przejdzie przez trzy próby bez wzniecenia ognia.

2. Umieść kominek w pobliżu łatwopalnych przedmiotów

Kominki w The Sims 4 są bezpieczne, ale istnieją sposoby, aby je sabotować i tworzyć zagrożenia pożarowe. Sztuką jest wejście w Tryb Budowy i ustawienie obiektów jak najbliżej kominka, lub nawet po prostu zakup dywanu i umieszczenie go pod kominkiem.

Następnie, z powrotem w trybie Live, musisz użyć Sima, aby zapalić kominek; w końcu obiekty wokół kominka zapłoną.

3. Daj dzieciom zestaw „Wizard

Aby rozpalić pożar w ten sposób, musisz wejść do Trybu Budowy i kupić „Junior Wizard Starter Set” za §210. Namów dziecko, by używało zestawu, najlepiej, przez wiele godzin. Pożar w końcu wybuchnie, ale nie martw się: dzieci i maluchy nie mogą umrzeć w The Sims 4.

Aby pożar był bardziej efektywny, umieść kilka obiektów wokół swojego małego podpalacza, aby łatwiej się rozprzestrzeniał.

4. Użyj kodów cheatów, aby wywołać pożar

Jeśli chcesz czegoś nieco bardziej prostego do punktu, istnieje kilka kodów cheat, które mogą Ci pomóc.

Aby wprowadzić cheaty w The Sims 4, naciśnij Ctrl + Shift + C na klawiaturze. Jeśli grasz z PlayStation lub Xbox, wciśnij wszystkie cztery spusty jednocześnie. Po włączeniu wprowadzania cheatów, na górze ekranu pojawi się biały pasek.

W pasku cheatów wpisz sims.add_buff BurningLove, aby zwiększyć swoje szanse na wywołanie pożarów przez cztery godziny.

Jeśli czujesz się niesamowicie zły, możesz spalić swojego Sima wpisując stats.set_stat commodity_Buff_BurningLove_StartFire 7 w pasku cheatów kilka razy.

Jak zatrzymać pożar w Sims 4

Jeśli przypadkowo zapalisz swoich Simów, możesz wysłać ich prosto pod prysznic, aby ugasić płomienie i uratować ich przed okropną śmiercią. Jednak ta konkretna technika nie działa w przypadku wanien i jacuzzi.

Aby jednak powstrzymać szalejący pożar, będziesz chciał skorzystać z tych metod powstrzymywania pożaru w Sims 4.

1. Chwyć za gaśnicę

Wszyscy dorośli Simowie posiadają gaśnicę i mogą jej użyć w razie potrzeby. Aby zatrzymać pożar za pomocą gaśnicy, kliknij na płomienie i wybierz „Zgaś ogień”.

Nie działa to za każdym razem: czasami ogień jest po prostu nie do zniesienia lub Twoi Simowie mogą być zbyt spanikowani, by spokojnie podejść do sytuacji.

2. Zainstaluj czujniki dymu i zraszacze

Jednym z najlepszych sposobów na, ostatecznie, powstrzymanie pożaru jest wejście w Tryb Budowy i zakup czujnika dymu, znanego jako Alertz Smoke Alarm, który kosztuje §75. Alarm nie zapobiegnie pożarowi, ale prześle Twój adres do strażaków, którzy następnie przyjadą do Twojego domu i pomogą Ci opanować zadymioną sytuację.

Jeśli nadal nie czujesz się wystarczająco bezpiecznie, kup zraszacz sufitowy za §750 i ustaw go nad najbardziej niebezpiecznym pomieszczeniem działki. W razie wybuchu pożaru uaktywni się on i natychmiast ugasi płomienie.

3. Zatrzymaj wszystkie pożary za pomocą kodu cheat

Niestety, nie ma kodu cheat, aby zatrzymać ogień w Sims 4, ale jest jeden, który zapobiega pożarom w pierwszej kolejności. Aby uzyskać doświadczenie gry bez ognia, aktywuj pasek cheatów, a następnie wpisz fire.toggle false.

Tak więc, jeśli chcesz wzniecić pożar, spróbuj umieścić obiekty w pobliżu zagrożeń pożarowych, ale jeśli chcesz powstrzymać ogień w Sims 4, przygotuj się na to z kilkoma zraszaczami.