Kryptowaluty w branży kasyn internetowych. Dlaczego coraz więcej graczy decyduje się na korzystanie z cyfrowych pieniędzy?

Kryptowaluty z roku na rok stają się coraz powszechniej dostępne. Jeszcze kilka lat temu funkcjonowały głównie jako ciekawostka dla szczególnie „ostrożnych” użytkowników Internetu, a obecnie coraz częściej trafiają do tak zwanego mainstreamu i można płacić nimi za usługi największych światowych firm. Oczywiście dostępność kryptowalut nadal nie jest tak duża, jak chociażby USD czy EUR, ale przykładowo w kasynach internetowych, po tym, jak przeprowadzi się Vulkan Bet logowanie można swobodnie wpłacać różnymi najpopularniejszymi cyfrowymi pieniędzmi.

Jak to się stało, że rynek gier losowych tak bardzo upodobał sobie kryptowaluty? Czy to po prostu kwestia podążania za ogólnoświatowymi trendami, czy może kryje się za tym coś więcej? W niniejszym artykule przedstawione zostaną wszystkie najistotniejsze czynniki, które wpłynęły na tak gwałtowny wzrost popularności elektronicznych pieniędzy w świecie gier losowych.

Kryptowaluty zapewniają anonimowość oraz bezpieczeństwo transakcji

To z pewnością najistotniejszy z powodów, dla którego gracze sięgają właśnie po kryptowaluty. To jedyny środek płatniczy, który zapewnia całkowitą anonimowość. Pieniądze nie są przypisane fizycznie do żadnego podmiotu. Dlatego jedyne informacje wiążące gracza z płatnością znajdują się w kasynie, bo tylko w ten sposób wiadomo, że na konto danej osoby wpłacono pieniądze. Oprócz kasyna, w żadnym innym miejscu nie ma informacji o transakcji.

W czasach, kiedy dosłownie na każdym kroku pozostawiamy informacje o naszych działaniach w sieci, dla wielu internautów bardzo istotne jest, żeby być anonimowym — zwłaszcza jeśli chodzi o gry losowe, które w różnych kręgach mogą być odbierane inaczej. Dzięki transakcjom kryptowalutowym gracz ma pewność, że nikt postronny nie dowie się tego, ile wpłacił, ile wygrał i ile wypłacił. Jeżeli w grę wchodzą pieniądze, to anonimowość jest niesamowicie istotna.

Powiązany post  Dostępność gier niszowych lub specjalistycznych w wiodących polskich kasynach online

Ponadto transakcje kryptowalutowe są jednymi z najbezpieczniejszych w branży. To niesamowicie zaawansowany system, który praktycznie uniemożliwia wszelkiego rodzaju próby włamania — oczywiście, o ile właściciel kryptowalut stosuje podstawowe zasady ochrony informacji o swoich pieniądzach.

Kryptowaluty nie podlegają żadnym kontrolom organizacji zewnętrznych

Drugą istotną kwestią jest to, że kryptowaluty nie mają żadnego organu nadrzędnego. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że realizując płatności z wykorzystaniem banku lub innych systemów internetowych, zawsze zostawia się ślad w postaci historii. W ten sposób z różnych przyczyn organy zewnętrzne mogą łatwo kontrolować przepływ pieniędzy — zwłaszcza jeśli korzysta się z usług banków.

Idealnym przykładem jest to, że Urząd Skarbowy może „otrzymać” od banku wgląd w historię konta danej osoby, aby później wystosować odpowiednie pismo żądające wyjaśnień związanych z płatnością, przy której zachodzi prawdopodobieństwo nadużyć finansowych. Bez względu na to, czy ktoś ma coś na sumieniu, czy nie, nikt nie chce, aby zaglądano mu do portfela — zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywkę przy kasynach internetowych.

Nad wybraną kryptowalutą nikt nie sprawuje bezwzględnego nadzoru. Oczywiście, system jest w pewnym sensie regulowany, ale działa to na całkowicie innych zasadach w porównaniu do klasycznych banków, gdzie pracownicy (oczywiście zachowujący odpowiednie procedury) mogą przejrzeć stan i historię konta klienta.

Kryptowaluty są wygodne w użytkowaniu

Korzystanie z kryptowalut jest bardzo wygodnym przykładem przesyłania pieniędzy w sieci. O ile przejdzie się psychologiczną barierę poznania całkowicie nowego systemu płatniczego, to szybko okaże się, że to łatwe i całkowicie bezpieczne. Transfery bezpośrednie wymagają podawania specjalnych kluczy. W tym przypadku należy pamiętać, że w przeciwieństwie do banków — w tym przypadku nie można się pomylić, bo pieniądze mogą po prostu trafić w nieznane miejsce i nie będzie możliwości ich odzyskania.

Powiązany post  Kasyno MrBet i odpowiedzialna gra: wskazówki i narzędzia do utrzymania kontroli nad swoim hazardem

Obecnie jednak stosuje się bardzo wygodne systemy płatności, które niwelują prawdopodobieństwo popełnienia takiego błędu. Użytkownik może także sięgnąć po usługi specjalnych giełd kryptowalut, które pomogą kupić i zdeponować wybrane kryptowaluty w kasynie. Dzięki temu każdy — nawet jeśli nie wie praktycznie niczego o pieniądzach elektronicznych, może je zdeponować i spróbować swojego szczęścia.

Wysoki potencjał inwestycyjny

Kryptowaluty cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na ich ogromny potencjał inwestycyjny. Spektakularne wzrosty, spadki i kolejne wzrosty sprawiają, że jeżeli ktoś nabędzie je w odpowiednim momencie i sprzeda, kiedy nastąpią wzrosty, to może zarobić naprawdę dużo pieniędzy. Wystarczy wskazać kilka przykładów zmian wartości najpopularniejszych kryptowalut w ostatnich latach:

Kryptowaluta Kwiecień 2019 (PLN) Kwiecień 2021 (PLN) Kwiecień 2023 (PLN)
Bitcoin 27 082 110 627 106 212
Ethereum 488 14 085 6 793
Dogecoin 0,008 0,68 0,3

Jak widać, zmiany są ogromne i nawet jeśli w ostatnim czasie stan jest znacznie niższy w stosunku do tego, co prezentowały w 2021 roku, to mimo wszystko w porównaniu do 2019 roku różnica jest ogromna.

Dlatego spora część osób bawiących się przy użyciu kryptowalut po cichu po prostu liczy na to, że jeśli uda im się wygrać, będą w posiadaniu aktywów, których wartość ma wysoki potencjał do wzrostu wartości. W takiej sytuacji można powiedzieć o podwójnym zwycięstwie. Warto jednak tutaj wyraźnie zaznaczyć, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem i tak, jak nie wiadomo, czy gra w kasynie potoczy się po myśli gracza, tak samo nigdy nie można zakładać zysku ze wzrostu wartości kryptowalut.

Dodaj komentarz