Jak wgrać / zainstalować shadery do 'Minecraft’

Na pierwszy rzut oka „Minecraft” nie jest zbyt ładną grą. Wygląda bardziej jak świat klocków Lego niż cokolwiek innego, z ostrymi blokami umieszczonymi przez duże figurki patyków.

Właśnie dlatego tysiące fanów włożyło wysiłek w stworzenie shaderów. Shadery zmieniają sposób działania oświetlenia w „Minecrafcie”, co brzmi prosto, ale może całkowicie zmienić to, jak wygląda gra. Kiedy zaczniesz grać z shaderami, możesz się zastanawiać, jak kiedykolwiek obyłeś się bez nich.

Na szczęście wgrywanie shaderów w „Minecraft” jest łatwe. Oto jak znaleźć shadery, pobrać je i wgrać do swojej gry.

Ważne: Możesz wgrać shadery tylko jeśli grasz w „Minecraft: Java Edition”. Jest to najpopularniejsza wersja „Minecrafta” na komputery PC i jest to jedyna wersja dostępna dla użytkowników komputerów Mac i Linux.

Gdzie znaleźć i pobrać shadery „Minecraft

Shadery to jedne z najpopularniejszych plików do pobrania w internecie. Istnieją dziesiątki stron internetowych, z których można je pobrać.

My polecamy CurseForge.com, prawdopodobnie najpopularniejszą stronę z shaderami i modami do „Minecrafta”. Możesz również sprawdzić ShadersMods.com, która sortuje swoje pliki w pomocne kategorie, takie jak „psychodeliczne”, „popularne” i „realistyczne”.

Kiedy już znajdziesz shader, który wygląda atrakcyjnie, sprawdź, czy jest kompatybilny z wersją „Minecrafta”, którą uruchamiasz, pobierz plik i zapisz go w miejscu, w którym będziesz mógł go łatwo pobrać później. Nie rozpakowuj pliku.

Jak wgrać / zainstalować shadery w „Minecraft

Wgrywanie shaderów w „Minecraft” to proces dwuczęściowy. Na szczęście pierwsza część – wgranie OptiFine – musi być zrobiona tylko raz i jesteś dobry na zawsze.

Skonfiguruj OptiFine

OptiFine to darmowa aplikacja innej firmy, która pozwala na dopracowanie i dostosowanie grafiki „Minecrafta”. Dokładna metoda instalacji i konfiguracji będzie się nieco różnić w zależności od tego, czy używasz innych modów „Minecrafta”, ale oto ogólne kroki.

  1. Pobierz OptiFine ze strony z plikami do pobrania, upewniając się, że wybierasz wersję OptiFine odpowiadającą wersji „Minecrafta”, którą uruchamiasz. Zapisz plik gdzieś, gdzie będziesz mógł go łatwo znaleźć.
  2. Znajdź pobrany plik .jar i kliknij go dwukrotnie, aby uruchomić instalator. Kliknij „Zainstalować.” Następnie powinieneś zobaczyć komunikat informujący o udanej instalacji OptiFine.
  3. Otwórz aplikację Minecraft Launcher. W menu rozwijanym po lewej stronie przycisku „Play” wybierz OptiFine (lub „Forge”, jeśli chcesz uruchomić inne mody) i kliknij „Play”.
Powiązany post  9 Zabawnych pomysłów na to, co Budowle w Minecraft

Teraz zajmiemy się zainstalowaniem plików shaderów.

Przenieś swoje pliki shaderów

  1. Ze znanego nam ekranu intro „Minecraft” wybierz „Opcje”, a następnie „Ustawienia wideo”.
  2. Na tej stronie powinieneś zobaczyć kilka nowych ustawień. Kliknij „Shaders…”
  3. Na dole po prawej stronie wybierz „Shaders Folder.” To otworzy folder, do którego trafią wszystkie twoje pliki shaderów.
  4. Złap pliki shaderów, które pobrałeś i przenieś je do tego folderu. Ponownie, nie rozpakowuj ich.
  5. Kiedy wrócisz na stronę Shaders, powinieneś zobaczyć swoje nowo dodane shadery na liście. Jeśli tak nie jest, zamknij „Minecrafta” i otwórz go ponownie.

Dodaj komentarz