Jak zmienić tryby gry w Minecraft

Jeśli jest jedna rzecz, którą wszyscy wiedzą o Minecraft, to jest to, że jest to jedna z najbardziej konfigurowalnych gier tam. Od budowania nowych światów do instalowania modów, możesz zrobić całkiem sporo.

Kiedy zaczynasz grę Minecraft, musisz wybrać jeden z kilku tryby gry, aby grać w – Survival, Creative, Adventure, lub Spectator – i zwykle nie można zmienić tego trybu gry bez usuwania plików.

Jednak możliwości dostosowywania Minecrafta rozciągają się również na jego Kody. Używając polecenia konsoli zwanego „/gamemode”, możesz przełączyć rodzaj gry, w którą grasz w dowolnym momencie. Ważne jest, aby pamiętać, że aby używać cheatów, musisz je włączyć.

Oto jak używać komendy /gamemode w Minecraft.

Jak zmienić tryby gry Minecraft?

  1. Kliknij lub dotknij przycisku pauzy.
  2. Stuknij w Ustawienia.
  3. W pozycji Osobisty tryb gry wybierz opcję rozwijaną i wybierz tryb gry, na który chcesz zmienić. Może pojawić się ostrzeżenie o wyłączeniu osiągnięć dla tego świata. Jeśli tak się stanie, stuknij przycisk Kontynuuj.

Jak używać polecenia tryby gry w Minecraft?

W Java edition Minecraft zmiana tryby gry musi odbywać się za pomocą czatu. W przypadku Bedrock i innych edycji jest to opcjonalne.

  • PC – Naciśnij T na klawiaturze.
  • Xbox – Naciśnij prawy przycisk na konsoli D-Pad.
  • PlayStation – Naciśnij prawy przycisk na konsoli D-Pad.
  • Nintendo – Naciśnij prawą stronę na D-Padzie.
  • Mobile – Stuknij w ikonę dymka.

Wpisz /gamemode, a następnie spację i tryb, na który chcesz się przełączyć (Creative, Survival, Adventure lub Spectator), który obsługuje Twoja platforma, a następnie naciśnij klawisz Enter. Tak więc, na przykład, jeśli chcesz przełączyć się z Survival na Creative, wpiszesz: /gamemode creative.

Powiązany post  Jak wyłączyć deszcz w Minecraft

Jak korzystać z przełącznika tryby gry

W 2020 roku Mojang dodał nowy sposób przełączania trybów gry dla graczy Java Edition.

  1. Naciśnij i przytrzymaj klawisz F3.
  2. Trzymając wciśnięty F3, dotknij (i zwolnij) F4. Pojawi się nowe menu. Z tego miejsca możesz użyć albo myszki, albo stuknąć F4, zwalniając F3 na tym, który chcesz wybrać, aby przełączyć tryby gry.

Jakie są tryby Minecrafta?

Minecraft ma cztery tryby:

Survival

Jest to najczęściej spotykany tryb Minecrafta. Gracze mogą przyjąć obrażenia (i umrzeć) i muszą znaleźć zasoby w świecie w celu craftingu żywności, broni i schronienia.

Creative

Jest to tryb dla wszystkich budowniczych. Gracze mają dostęp do nieskończonych ilości wszystkich przedmiotów i bloków w Minecraft. Mobsy nie są wrogie – nawet smok Ender jest potulny – a gracze są niepokonani.

Adventure

W trybie Adventure, gracze nie mogą umieszczać ani łamać bloków – ale nadal podlegają tym samym warunkom, co w trybie Survival.

Widz

W trybie Widza gracze sterują kamerą, która może przechodzić – i widzieć – przez bloki. Nie są oni częścią świata gry i nie mogą umrzeć; nie mogą być również widziani przez innych graczy, chyba że są oni również w trybie widza.

Dodaj komentarz