The Sims 5 data premiery, multiplayer, premiera, trailery i wszystko co musisz wiedzieć

The Sims 5 jest obecnie w fazie rozwoju, co z pewnością oznacza, że prędzej czy później usłyszymy coś oficjalnego.

Wkraczając w swój dziewiąty rok, The Sims 4 pozostaje wielkim hitem dla EA. Pomimo chwiejnej premiery w 2014 roku, gra wykazała się imponującą długowiecznością dzięki strumieniowi nowych pakietów, regularnym darmowym aktualizacjom gry podstawowej oraz wiernej, namiętnej bazie fanów.

W roku kalendarzowym 2021 rozegrano łącznie 1,2 miliarda godzin. Jednak coraz więcej fanów zastanawia się, kiedy możemy spodziewać się kolejnej pełnej gry z serii Sims.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o The Sims 5.

The Sims 5 data premiery, multiplayer, premiera, trailery

The Sims 5 potencjalna data premiery: Kiedy wyjdzie?

EA jeszcze niczego nie ogłosiło, ale The Sims 5 to prawdopodobnie jeszcze trochę czasu. Sądzimy, że będziemy czekać co najmniej do 2024 roku, chyba że EA i Maxis są bardziej zaawansowane w procesie rozwoju, niż pozwalają na to.

Jednakże, 18 października, zorganizują oni „specjalny” stream zatytułowany Behind The Sims Summit. Deweloper zapowiedział w poście, że będzie „dzielił się więcej o tym, co jest w pracach”.

Simmerzy spekulują nad tym, czy otrzymamy oficjalne ujawnienie The Sims 5 na tym streamie, ale jest również możliwe, że zespół skupi się tylko na nadchodzącej zawartości dla The Sims 4. Więc nie róbcie sobie jeszcze nadziei.

Strona fanowska SimsCommunity.info doniosła o dużej liczbie nowych wakatów w Maxis w ciągu ostatniego roku – co sugeruje, że deweloper był zajęty rozwojem – podczas gdy dyrektor wykonawczy Maxis, Catharina Mallet, potwierdziła plany zapewnienia ciągłego wsparcia i nowej zawartości dla The Sims 4, jednocześnie „budując przyszłość franczyzy The Sims”.

Pod koniec 2020 roku producent Graham Nardone podpowiedział, że The Sims 4 może być kontynuowane przez kilka lat, stwierdzając, że „nasi gracze są mnóstwo głodni na więcej zawartości”. W kwietniu 2021 roku, EA executive Laura Miele potwierdziła, że „zespół ciężko pracuje nad kolejną generacją tego doświadczenia”.

Powiązany post  The Sims 5 oficjalnie potwierdzone: Co do tej pory wiemy o "Projekcie Rene"

Z dużą ilością zawartości wciąż w pracach nad obecną iteracją, można mieć nadzieję, że oznacza to, że deweloper nie będzie czuł się pośpieszny przy The Sims 5 i będzie miał czas, aby upewnić się, że następna gra jest w dobrym miejscu przed jej wydaniem – aby uniknąć powtórki z premiera The Sims 4.

Jeśli chodzi o platformy, na których będzie można zagrać w The Sims 5, wydaje się, że można założyć, że gra będzie dostępna przynajmniej na PC i Mac poprzez sklep Origin (i może Steam).

Chociaż wersje The Sims 4 na konsole PlayStation i Xbox pojawiły się ponad trzy lata po wersji PC, w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano parytet fabularny (z wyłączeniem modów) pomiędzy wszystkimi platformami oraz pakiety wydawane tego samego dnia dla wszystkich, co sugeruje, że wersje konsolowe są traktowane bardziej poważnie niż wcześniej.

Więc mając to na uwadze, bylibyśmy zaskoczeni, gdyby gracze konsolowi musieli czekać dodatkowe trzy lata na The Sims 5.

The Sims na Nintendo Switch: Czy to się stanie?

Wersja The Sims 5 na Nintendo Switch byłaby bardzo pożądana. Niestety, nie ma gwarancji, biorąc pod uwagę względny brak wsparcia EA dla tej konsoli. The Sims 4 w ogóle nie ma na Switchu.

Nawet gdybyśmy mieli szczęście usłyszeć o wydaniu Sims 5 na Switcha, może to być rozwodniona wersja.

W 2019 roku dyrektor generalny EA Andrew Wilson odniósł się do braku The Sims 4 na Switchu podczas rozmowy o zarobkach, mówiąc: „Nie powiedziałbym, że The Sims nigdy nie trafi na Switcha, ale myślę, że robimy naprawdę, naprawdę dobrze przyciągając graczy Sims [na inne platformy]”.

The Sims 5 multiplayer: Czy to potwierdzone?

Jednym z największych pytań dotyczących The Sims 5 jest to, czy będzie multiplayer. Jest to dość kontrowersyjna kwestia, delikatnie mówiąc. Seria jest znana z bycia doświadczeniem dla jednego gracza, a pierwotne plany The Sims 4, aby być tytułem wieloosobowym, nie zostały dobrze przyjęte przez fanbase, zanim nastąpił zwrot akcji.

Powiązany post  The Sims 5 oficjalnie potwierdzone: Co do tej pory wiemy o "Projekcie Rene"

Wczesne znaki wskazują na to, że The Sims 5 ma aspekty wieloosobowe, ale nie jest jasne, w jakim stopniu.

W kwietniu 2021 roku, EA executive Laura Miele powiedziała VentureBeat, że jej ambicją było „dla ludzi, aby mogli grać razem z życiem”, powołując się na 2002’s The Sims Online jako „wyprzedzający nasz czas” 20 lat temu i dodając: „Gdy myślimy o następnej generacji The Sims, jest to dla nas super ważne, aby mieć najlepsze narzędzia, największą elastyczność, a dla graczy, aby naprawdę rozszerzyć swoją kreatywność [i] remiksować przedmioty i obiekty w świecie.

„A potem robić to razem. Myślę, że to jedna z naszych największych możliwości z The Sims – komponent połączenia społecznego, który musimy wnieść do tej marki i tej franczyzy.”

Jeśli mielibyśmy tutaj spekulować, Simmerowie mogą otrzymać więcej narzędzi do współpracy z innymi, jeśli chodzi o treści generowane przez użytkowników. Może nawet pojawi się funkcja, która pozwoli Simmerom tworzyć i budować we wspólnym świecie z innymi graczami. To jednak tylko przypuszczenia.

W 2020 roku dyrektor generalny EA Andrew Wilson również odniósł się do The Sims Online i zasugerował, że „interakcja społeczna i rywalizacja” mogą odegrać znaczącą rolę w następnej grze, jednocześnie trzymając się korzeni franczyzy.

Powiedział on podczas rozmowy o zarobkach: „Jako że Maxis kontynuuje myślenie o The Sims dla nowego pokolenia na różnych platformach i w świecie opartym na chmurze, powinniście sobie wyobrazić, że podczas gdy zawsze pozostaniemy wierni naszej inspiracji, ucieczce, tworzeniu, motywacji do samodoskonalenia, że to pojęcie interakcji społecznej i rywalizacji – jak tego rodzaju rzeczy, które faktycznie były obecne w The Sims Online wiele lat temu – zacznie stawać się częścią trwającego doświadczenia The Sims w nadchodzących latach”.

To nie znaczy, że aspekty fabularne są zaniedbywane dla The Sims 5. W zeszłym roku, SimsCommunity.info zauważyło, że EA zatrudnia deweloperów specjalizujących się w narracji.

Wiadomości o The Sims: Co jeszcze może znaleźć się w The Sims 5?

The Sims 4 wprowadziło znaczące ulepszenia w ciągu swojego życia, jeśli chodzi o różnorodność i integrację, od wdrożenia konfigurowalnych zaimków oraz aseksualnych i aromatycznych Simów do dodania większej różnorodności ciemnych odcieni skóry, czarnych fryzur i wschodnioazjatyckich presetów oczu.

Powiązany post  The Sims 5 oficjalnie potwierdzone: Co do tej pory wiemy o "Projekcie Rene"

Zwiększona liczba ubrań, przedmiotów budowlanych i żywności reprezentujących różne kultury została dodana z czasem, podczas gdy rozszerzenie High School Years robi krok w reprezentowaniu neurodiversity z cechą Socially Awkward.

Marketing franczyzy w ostatnich latach skupił się na brandingu „Play with Life”, więc możemy oczekiwać, że The Sims 5 będzie kontynuował ten kierunek i będzie bardziej inkluzywny od samego początku.

Jako przykład, zespół wcześniej był przejrzysty w kwestii ograniczeń technicznych uniemożliwiających im posiadanie „mechanicznie” nie-binarnych Simów. Jest to coś, co z pewnością zostanie poruszone podczas budowania kolejnej gry od podstaw.

Reprezentacja niepełnosprawności to obszar, którego brakuje w The Sims 4. W październiku 2021 roku zespół odpowiedział na petycję, mówiąc, że elementy mobilności były „na szczycie naszych umysłów” i „na szczycie naszej listy”. Od tego czasu niewiele się o nich mówiło, ale mamy nadzieję, że w pewnym momencie coś zobaczymy.

Pomijając różnorodność i włączenie, jedną z częstych próśb dotyczących The Sims 4 od graczy są samochody. W marcu 2021 roku zespół uznał tę prośbę, rozwijając ją w strumieniu Inside Maxis: „Aby wprowadzić nową zawartość do gry, wymaga to wielu, wielu procesów. Musimy podjąć ważne kroki, które są częścią procesu tworzenia gry i często zajmuje to dużo czasu.

„Czasami jest też technologia założycielska, nad którą musimy popracować, a czasami musimy bardzo głęboko dokopać się do projektów, aby te rzeczy mogły się wydarzyć”.

Nie wiadomo jakie są szanse na to, że samochody zawitają do The Sims 4, ale duże zapotrzebowanie zinfiltruje również osoby pracujące nad The Sims 5. Jest więc jeszcze nadzieja.

Niektórzy fani wzywają również do powrotu otwartych światów do franczyzy The Sims 5, ale to jest coś, czego nie można przewidzieć w tym momencie, ponieważ nikt nie wie, czy będzie to pasowało do głównego projektu następnej gry.

The Sims 5 trailery: Kiedy będę mógł go obejrzeć?

Biorąc pod uwagę, że The Sims 5 nie zostało jeszcze ujawnione (ludzie z EA wciąż odnoszą się do niego jako do gry „następnej generacji”), prawdopodobnie nie jest zaskakujące, że nie ma jeszcze zwiastuna lub logo.

Gdy coś wpadnie, zaktualizujemy tę stronę.