The Sims 5 oficjalnie potwierdzone: Co do tej pory wiemy o „Projekcie Rene”

Po wielu plotkach i spekulacjach, The Sims 5 jest oficjalne.

Jest rozwijana pod kryptonimem „Project Rene” i wciąż jest daleka od premiery, ale zespół stojący za nią potwierdził kilka szczegółów podczas The Sims Summit transmitowanego online 18 października 2022 roku.

Było nawet „bardzo wczesne” zakulisowe spojrzenie na niektóre z nowych narzędzi w grze, które mogą być dostępne dla fanów Simsów.

Być może najbardziej ekscytujące wiadomości do tej pory jest to, że nowa gra będzie działać na wszystkich platformach, w tym telefon i tablet. To i fakt, że EA uczyniła The Sims 4 całkowicie darmową grą na PC, Mac i konsole.

Oto wszystko, co wiemy o tym do tej pory.

Data premiery The Sims 5

Projekt Rene, AKA The Sims 5, jest na tak wczesnym etapie rozwoju, że nie ma jeszcze daty premiery. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby trafił do sklepów dopiero w 2024 roku, szczerze mówiąc.

Platformy The Sims 5

Nie znamy jeszcze dokładnych platform dla The Sims 5, ale podczas The Sims Summit w październiku ujawniono, że Project Rene jest tworzony jako gra międzyplatformowa.

Cechy The Sims 5

Z bardzo wczesnego materiału filmowego, jak dotąd, oraz wyjaśnień wiceprezes ds. kreatywności franczyzy dla The Sims, Lyndsey Pearson, wiemy, że w The Sims 5 będzie dostępne znacznie więcej możliwości dostosowywania obiektów.

„[Będziesz miał] możliwość zmiany nie tylko wzorów i kolorów, ale także kształtów obiektów, których będziesz używać podczas budowania i dekorowania w grze” – powiedziała.

Pojawi się także funkcjonalność pozwalająca nie tylko na dzielenie się kreacjami ze znajomymi, ale także na współpracę nad przedmiotami i pokojami.

Więcej funkcji zostanie ujawnionych w ciągu najbliższych miesięcy.

Powiązany post  The Sims 5 data premiery, multiplayer, premiera, trailery i wszystko co musisz wiedzieć

Zwiastun The Sims 5

Podczas gdy nie ma jeszcze zwiastuna, The Sims Summit zawierał minutowy segment z bardzo wczesnym materiałem rozwojowym następnej gry Sims.