Jak włączyć chunki graniczne w Minecraft używając Java lub Bedrock Edition

W prawdziwym życiu mierzymy odległości za pomocą jednostek takich jak „mile” lub „kilometry”. Ale w Minecraft, świat składa się z „chunks”, przestrzeni, które są 16×16 bloków szerokości, ale masywnie wysokie.

Istnieje kilka sposobów, aby powiedzieć, w którym kawałku jesteś, ale jeśli grasz w Minecraft: Java Edition, istnieje szybkie narzędzie, które pozwala zobaczyć dokładne granice każdego chunka.

Jak włączyć granicę Chunki w Minecraft: Java Edition

W Java Edition, możesz aktywować chunki graniczne. Ta funkcja otacza chunk, w którym jesteś z ramką, pokazując dokładne granice chunk.

Aby włączyć chunki granica, przytrzymaj klawisz F3 na klawiaturze, a następnie naciśnij klawisz G. W lewym dolnym rogu pojawi się mały komunikat informujący o wyświetlaniu granic, a następnie zobaczysz wielobarwną ramkę drucianą wokół swojego bloku.

Po włączeniu chunk borders zobaczysz komunikat potwierdzający
Po włączeniu chunki granice zobaczysz komunikat potwierdzający. Kredyt na zdjęcia:(Mojang; William Antonelli/Insider)

Obramowanie pojawia się tylko wokół obiektu, w którym się znajdujesz. Gdy przejdziesz do innego obszaru, obramowanie przesunie się, aby otoczyć nowy obszar. Możesz wyłączyć obramowanie, naciskając F3 i ponownie G.

Jeśli znajdziesz się wystarczająco wysoko w powietrzu, możesz spojrzeć w dół i zobaczyć wszystkie cztery strony granicy chunka jednocześnie. Jest to najlepszy sposób, aby zobaczyć prawdziwy rozmiar kawałka.

Jak znaleźć granice chunków w Minecraft: Bedrock Edition

W Bedrock Edition nie ma narzędzia Chunki Granice. Zamiast tego, będziesz musiał użyć trochę matematyki.

Po pierwsze, musisz znaleźć swoje współrzędne.

  1. Otwórz swój świat Bedrock i naciśnij Esc (klawiatura) lub Start (kontroler).
  2. Wybierz Ustawienia, a następnie Game w lewym pasku bocznym.
  3. Przewiń w dół do Światowe opcje i przełącz na Pokaż współrzędne.
  4. Wróć do swojej gry. W lewej górnej części ekranu zobaczysz teraz współrzędne XYZ swojej postaci.

Jeśli któraś ze współrzędnych X lub Z jest podzielna przez 16 (16, 32, 48, 64…), to znaczy, że znajdujesz się na skraju kawałka. A jeśli zarówno X, jak i Z są podzielne przez 16, znajdujesz się w północno-zachodnim rogu bloku.

Dodaj komentarz