jak zainstalować mody do the sims 4

Wielu graczy Sims 4 cieszy się tym, jak gra wygląda i działa w obecnej formie. Jednak członkowie społeczności Simsów online spędzili niezliczone godziny na tworzeniu zawartości, aby wzbogacić grę i wynieść ją na nowe wyżyny. Mody pozwalają uzyskać nowe funkcje z gry i zmienić sposób działania niektórych starych funkcji.

Wspaniałą wiadomością jest to, że mody nie są skomplikowane w instalacji, ale nadal musisz zwrócić uwagę na pewne szczegóły, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z nich. Proces instalacji jest nieco trudniejszy w przypadku modów niż zawartości niestandardowej (CC), ale oba przebiegają według podobnego schematu.

Jak zainstalować mody do the Sims 4 na PC

Instalacja mody może wydawać się prosta, ale składa się z kilku kroków i może zająć trochę czasu, w zależności od rozmiarów pobieranych plików. Kroki te obejmują:

 1. Włączenie mody w grze.
 2. Pobranie mody.
 3. Wypakowanie plików z folderu zipped (opcjonalne, nie dotyczy niektórych modów).
 4. Umieszczenie plików w odpowiedniej lokalizacji.
 5. Uruchomienie gry z modami.

Domyślnie gra nie będzie uznawać modów, więc musisz je włączyć. Po otrzymaniu przez grę nowego patcha lub aktualizacji, ustawienia te mogą się wyłączyć, więc będziesz musiał wrócić i ponownie je włączyć.

Po włączeniu mody do the Sims 4, gra automatycznie utworzy folder Mods w Twoim folderze Dokumenty Sims 4. Folder ten znajduje się zazwyczaj w tym katalogu:

Documents/Electronic Arts/The Sims 4/Mods
Użyj Eksploratora plików, aby otworzyć bezpośrednio folder Documents.

Większość modów przychodzi w formie spakowanych plików. Będziesz potrzebował programu takiego jak WinRAR lub 7Zip, aby otworzyć te foldery i rozpakować surowe pliki tam, gdzie ich potrzebujesz.

Przed pobraniem moda sprawdź, czy jest on kompatybilny z aktualną wersją gry Sims 4, którą uruchamiasz na swoim urządzeniu. Przestarzałe mody mogą być wadliwe, nie działać w ogóle lub mogą uszkodzić inne części gry.

Instalowanie mody

Instalacja mody jest nieco błędnym określeniem, ponieważ nie musisz podążać za procesem instalacji. Po pobraniu plików modów i otwarciu ich za pomocą programu rozpakowującego, kroki będą się różnić w zależności od rodzaju pobieranych mody. Istnieją cztery główne kategorie:

 • Zawartość niestandardowa i ogólne mody: Te pliki kończą się na .package. Otwórz folder Mod, który gra utworzyła (Documents/Electronic Arts/The Sims 4/Mods) i skopiuj do niego wszystkie pliki modów. Możesz stworzyć dodatkowe podfoldery, aby lepiej zorganizować swoją rosnącą kolekcję modów.
 • Działki i nowi Simowie: Jeśli chcesz, aby na mapie otwierało się więcej działek, modów, które je umożliwiają używaj z rozszerzeniami: .bpi, .blueprint, .trayitem. Pliki te trafiają do folderu Tray w dokumentach Sims 4 (Documents/Electronic Arts/The Sims 4/Tray).
 • Mody skryptów: Mody skryptów zmieniają w jakiś sposób działanie gry (na przykład niestandardowe kariery) i używają rozszerzenia .ts4script. Mogą również używać innych plików. Jeśli pobrałeś script mod, nie rozdzielaj plików i trzymaj je w tym samym folderze. Możesz umieścić ten folder w folderze Mods. Oczywiście, aby pracować z modami skryptowymi, będziesz musiał je włączyć. Upewnij się, że pliki ts4script znajdują się najwyżej jeden poziom głębiej w folderze Mody (tj. Mods/ModName/.ts4script file).
 • Spakowane skrypty mody: Jeśli otworzyłeś zzipowany plik i widzisz w nim plik .pyc, nie musisz rozpakowywać folderu ani przenosić plików. Przenieś cały zip do folderu Mods.

Inne typy plików, takie jak obrazy i pliki .txt, nie są ładowane przez grę i mogą być wyrzucone, ale możesz je zachować na przyszłość. Kiedy już wiesz, gdzie każdy plik ma trafić, proces jest prosty:

 • Otwórz spakowany plik.
 • Otwórz odpowiednie miejsce docelowe w „Eksploratorze plików”.
 • Przeciągnij pliki z zipa do miejsca docelowego.
 • Poczekaj, aż rozpakowujący przetworzy elementy.

Niektóre pliki do pobrania to pliki .exe. Najczęściej jest to wirus i należy go unikać. Jeśli jednak twórcy moda można zaufać (jak również stronie, z której go pobrałeś), możesz go zachować.

Aplikacja zazwyczaj instaluje wszystko automatycznie i daje ci instrukcje, aby zakończyć proces instalacji. Zaawansowani modderzy używają plików aplikacji do tworzenia bardziej złożonej zawartości, która działa z różnymi typami plików i dodaje więcej funkcjonalności, ale są to zazwyczaj rzadkie przypadki.

Uruchomienie gry

Po zainstalowaniu modów na urządzeniu, ponownie uruchom grę. Jeśli używasz niestandardowych partii lub przedmiotów, będziesz musiał zaznaczyć pole „Pokaż niestandardową zawartość” podczas przeglądania galerii, partii i menu zakupu.

Jak zainstalować mody do the Sims 4 na Macu

Proces instalacji modów na urządzeniu Mac nie różni się funkcjonalnie od kroków wymaganych na PC:

 1. Wejdź do gry i włącz mods i custom content.
 2. Pobierz z internetu interesujący cię mod.
 3. Użyj programu Finder, aby zlokalizować folder Mody (Documents/Electronic Arts/The Sims 4/Mods).
 4. Wypakuj mod z pobranego pliku i skopiuj pliki do folderu Mody. Nie rozpakowuj modów skryptowych, które działają w plikach zip (większość modderów powiadomi Cię o tych modach).

Zalecamy użycie „The Unarchiver” do rozpakowania pobranych plików do użytku.

Jak zainstalować mody do the Sims 4 na PS4

Niestety, Sims 4 nie posiada wsparcia dla mody na PS4. Gry zazwyczaj mają minimalne opcje modowania na konsolach, a gry, które pozwalają na zmianę rozgrywki, stanowią mniejszość. Deweloper nie ma obecnie planów, aby włączyć niestandardową zawartość na PS4, więc nie rób sobie nadziei.

Jak zainstalować mody do the Sims 4 na Xboxie

Podobnie jak w przypadku PS4, Sims 4 nie pozwala na modowanie na konsoli Xbox. Z tylko kilkoma wybranymi grami pozwalającymi na drobne wsparcie modów (jak Skyrim), gry na konsolach są stosunkowo wrogie dla modów z powodu różnych wymagań systemu operacyjnego i konfiguracji.

Jeśli chcesz grać w Sims 4 z niestandardową zawartością, jedyną opcją jest gra na PC (Windows lub Mac).

Jak zainstalować mody w Sims 4 Cracked

Generalnie nie wspieramy graczy piracących gry. Mody również przenoszą to na wyższy poziom. Ponieważ pirackie (lub spękane) wersje gier często są nieco przestarzałe lub mają kilka różnych plików instalacyjnych, więc nie ma gwarancji, że mody, które działają na legalnych kopiach Sims 4, będą działać na pirackich.

Jeśli jednak chcesz wypróbować ten proces, to samo dotyczy tego, czy używasz pękniętej wersji gry, czy oryginalnej kopii. Twój folder z dokumentami Sims 4 może znajdować się w innym miejscu, dzięki uprzejmości instalacji.

Jak zainstalować mody do the Sims 4 na Origin?

Origin nie posiada samodzielnej bazy modów ani sposobu na automatyczne aktualizowanie biblioteki modów. Jedynym plusem jest to, że możesz uzyskać dostęp do plików gry z poziomu klienta Origin:

Otwórz Origin, a następnie przejdź do biblioteki gier.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Sims 4 w bibliotece Origin i wybierz opcję „Zlokalizuj grę”.
Origin nie będzie jednak w stanie znaleźć folderu Documents, w którym powinny znajdować się pliki modów, więc pomoc, jaką oferuje, jest minimalna.

Jak zainstalować mody w Sims 4 na Steamie?

Niezależnie od tego, czy używasz Steam czy Origin do gry, proces pobierania modów nie ulega zmianie. Ponieważ Steam nie włączył Warsztatu dla gier Origin, nie możesz przechowywać listy modów bezpośrednio na platformie i musisz pobrać każdy mod ręcznie.

Poradnik rozwiązywania problemów z modami

Gdy zaczniesz pobierać mody, być może nie będziesz chciał przestać. Należy jednak pamiętać, że niektóre mody nie grają dobrze z innymi. W ciężkich przypadkach, gra nie będzie działać poprawnie, lub w ogóle. Oto kilka wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości modów, jednocześnie zapobiegając nieszczęściom:

 • Wykonaj kopię zapasową mody przed aktualizacją: aktualizacje gry są zmorą wszystkich modderów. Niektóre mody przestają działać, podczas gdy inne pozostają nienaruszone. Czasami biblioteka gry zostaje odświeżona i usuwa wszystkie mody z komputera. Zawsze, gdy musisz zaktualizować Sims 4, skopiuj pliki modów do innego folderu.
 • Użyj narzędzia naprawczego: Wbudowane narzędzie naprawcze w kliencie Steam lub Origin odświeży twoje lokalne pliki i usunie wszelkie uszkodzone. W niektórych przypadkach może naprawić mody, które przestały działać.
 • Usuń pliki pamięci podręcznej: W folderze Dokumenty Sims 4 zobaczysz foldery o nazwie „cache” i „cachestr”. Foldery te przechowują pliki tymczasowe i informacje. Usunięcie ich zawartości może pozwolić Sims 4 na odświeżenie modów i rozwiązanie niektórych problemów.
 • Sprawdź, czy są aktualizacje mody: Jeśli mod nie działa z powodu aktualizacji gry, są szanse, że twórca zrobił nową wersję, która łata problem. Będziesz musiał usunąć poprzednią wersję moda i zacząć od zera z nową. Usunięcie pamięci podręcznej jest czasami również konieczne.
 • Sprawdź, czy nie ma niekompatybilności mody: Jeśli używasz kilku modów, spróbuj użyć tylko połowy z nich na raz, aby sprawdzić, czy problemy się utrzymują. Zmiana wyboru modów używanych jednocześnie może pokazać, który mod jest winowajcą. W niektórych przypadkach programowanie gry powoduje, że niektóre mody po prostu nie mogą ze sobą współpracować i będziesz musiał wybrać, które z nich zachować.

Dodatkowe CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Jak włączyć mody w Sims 4?

Oto, co musisz zrobić:

 • Uruchomić grę.
 • W menu głównym kliknij na ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, aby wejść w Opcje gry.
 • Kliknij na zakładkę „Inne”.
 • Zaznacz pole „Enable Custom Content and Mods”.
 • Jeśli używasz modów skryptowych, zaznacz również „Script Mods Allowed”. Gra wyświetli ostrzeżenie w przypadku korzystania z modów skryptowych. Kliknij na „Accept”.
 • Naciśnij „Apply Changes” i wyjdź z gry.

Gdzie mogę znaleźć mody do Sims 4?

Następnie będziesz musiał pobrać mod z internetu. Chociaż nie możemy Ci powiedzieć, gdzie szukać, istnieje wiele zasobów online dla Sims 4 modów i CC. Nie powinieneś być zmuszony do płacenia za jakiekolwiek mody (chociaż niektórzy modderzy przyjmują darowizny, ponieważ tworzenie zawartości może zająć wiele dni pracy). Popularne biblioteki treści obejmują „Mody do The Sims„, ale możesz je znaleźć w mediach społecznościowych lub poprzez popularnych simmerów z YouTube.

Jak zdobyć niestandardową zawartość w Sims 4?

Zawartość niestandardowa jest podobna do modów. Będziesz mógł je znaleźć w tych samych repozytoriach modów. Główna różnica polega na tym, że mod może zmienić działanie podstawowej gry, podczas gdy zawartość własna zmienia tylko estetykę gry i nie wpływa na jej mechanikę.

Użyj The Sims Resource” lub śledź swoich ulubionych simmerów online na mediach społecznościowych i śledź ich posty, aby uzyskać najlepszą niestandardową zawartość.

Jak pobrać mody do Sims 4?

Gdy już znajdziesz mod, który Ci się podoba, pobierz go przez przeglądarkę. Większość przeglądarek ma domyślny folder Download (który możesz zmienić) i sekcję, w której znajdziesz pobrane elementy. W przypadku Chrome, naciśnij „Ctrl + J”, aby otworzyć bezpośrednio ekran pobierania.

Wydobądź więcej z Sims 4 dzięki modom

Mody to doskonały sposób, aby jeszcze bardziej dostosować życie Twoich Simów i wprowadzić do gry nowe wyzwania i przedmioty. Zwykle będziesz miał więcej problemów ze znalezieniem zawartości, którą lubisz i zainstalowaniem jej w grze. To właśnie część uroku Sims 4. Dzięki tak wielu członkom społeczności, nowa niestandardowa zawartość jest dostępna często.