Jak zostać syreną w The Sims 4

Syreny to najnowszy okultystyczny stan życia, który pojawia się wraz z rozszerzeniem Wyspa Życia. Żaden Sim nie jest bardziej związany z morzem niż Syreny. Mogą wydawać się przeciętnymi Simami na lądzie, ale kiedy są w wodzie, ujawniają swój rybi, łuskowaty ogon. Mają też specjalne moce, które odróżniają je od ludzkich Simów.

Stwórz syrena

The Sims 4 Życie na wyspie dodaje nowy stan życia „Syrenka„. Oprócz tego, że gracze mogą znaleźć syrenki w całej grze i zamieniać się w nie podczas gry, mogą również użyć nowej funkcji „Stwórz syrenkę” w CAS, aby natychmiast stworzyć syrenią rodzinę.

Podobnie jak ludzcy Simowie, Syrenki mogą być tworzone i dostosowywane od stóp do głów. Jednakże, ponieważ Syreny są specjalnym stanem życia, nie mają niektórych cech, takich jak buty i spodnie (płetwa je zastępuje), ale mają dodatkowe funkcje, takie jak dostosowywanie płetw i uczniów.

Syrenki mogą być dostosowywane za pomocą fryzur, ubrań i akcesoriów dostępnych w grze, ale MerSims mają również swoją własną domyślną „Formę Syrenki”. To pozwala na dostosowanie „syreniego wyglądu” podczas wykonywania Mermadycznych akcji w grze.

Obie „strony” Syrenki mogą wyglądać tak samo poprzez użycie opcji „Kopiuj formę Syrenki do Sima” oraz „Połącz/odłącz formę Sima z formą Syrenki”, aby przenieść ich wygląd.

Stawanie się Syrenką

Syreny mogą być tworzone bezpośrednio w Create-a-Sim, ale ludzki Sim może się nimi stać, jeśli zechce, spożywając specjalny Syrenki Kelp. Syrenia Kelp może być zdobyta na kilka sposobów. Najłatwiejszym sposobem jest zakupienie go w sklepie nagród za 500 Punktów Satysfakcji. Syrena Kelpa pojawi się w ekwipunku Sima.

Gdy Sim zdobędzie Syreni Kelp, będzie musiał go zjeść, aby zmienić się w Syrenę. Po zjedzeniu Syreniego Kiełka, Sim otrzyma moodlet „Dziwne doznania” o mocy 24 godzin +3 Energii. Gdy moodlet zostanie aktywowany, Simowie będą musieli wejść do oceanu i oficjalnie przemienić się w Syrenę. Jeśli nie wejdą do oceanu w ciągu 24 godzin, Sim pozostanie człowiekiem.

Nawodnienie Syrena

Gdy masz już w rodzinie Syrenkę, musisz zadbać o jej potrzeby. Zamiast potrzeby higieny, Syreny mają potrzebę Nawodnienia. Prysznic, kąpiel, pływanie i picie wody mogą zaspokoić tę potrzebę i sprawić, że Syrenki będą szczęśliwe.

Syreny z niskim poziomem nawodnienia otrzymają +2 nieprzyjemny moodlet „Wysuszone łuski”, a kiedy pasek nawodnienia jest prawie wyczerpany, syrena otrzyma +3 nieprzyjemny moodlet „Odwodniona!” i zapach. Nawodnienie jest bardzo ważne dla Syren.

Moce i umiejętności Syrenki

Syreny są w stanie zrobić więcej w oceanie niż ludzkie simy. Mogą spać na wodzie, wchodzić w interakcje z morskim życiem, nurkować w głębokiej wodzie bez sprzętu do nurkowania, wzywać inne syreny dmuchając w muszlę i pływać naprawdę szybko. Syreny są jednak ograniczone w niektórych aspektach. Na przykład, nie mogą nurkować przy bojach, i robi się im smutno, kiedy jedzą rybę lub oglądają zamontowaną rybę na ścianie. Jaka Syrenka chciałaby zjeść swoich przyjaciół?

Poza specjalnymi umiejętnościami, Syreny zależą od Nawodnienia, aby zasilić swoje specjalne moce i interakcje. Używając punktów nawodnienia, Syrenki mogą wpływać na nastrój innych Simów, zmieniać pogodę i wchodzić w interakcje ze specjalnymi delfinami.

Następujące moce i interakcje są dostępne dzięki Syrenkom:

 • Mermaid’s Kiss (-30 Hydration Points) – Dzięki temu otrzymujący Sim otrzyma moodlet +1 Happy „Aquatic Breath”.
 • Aquatic Lure (-30 Hydration Points) – Ta akcja może być wykonana w miejscach połowów, aby zwiększyć jakość ryb.
 • Summon Ocean Threat (-30 punktów Hydracji) – Ta akcja spowoduje, że pod Simem, który znajduje się w oceanie, utworzy się ciemna chmura, która ściągnie go pod wodę. To da odbierającemu Simowi +3 Niekomfortowy moodlet „Deep Sea Entity”, a nawet może spowodować, że utoną na śmierć.
 • Kołysanka Syreny
  • Aegean’s Question (-30 punktów nawodnienia) – Da to otrzymującemu Simowi nastrój +2 Tense.
  • Kołysanka Szarmanta (-30 Punktów Nawodnienia) – Da to odbierającemu Simowi +2 nastrój Flirty.
  • Inspirująca Berceuse (-30 punktów nawilżenia) – Da to otrzymującemu Simowi +2 Inspirujący nastrój.
  • Nocne Requiem (-30 Punktów Nawodnienia) – Da to otrzymującemu Simowi +2 Smutny nastrój.

Dzięki pakietowi rozszerzającemu Seasons, Mermaid Sims mogą również wpływać na pogodę.

 • Wezwij czyste niebo (-75 punktów nawilżenia)
 • Wezwij burzę z deszczem (-75 punktów nawilżenia)
 • Wezwij burzę (-75 punktów nawilżenia)

Syreny mają również dodatkowe zdolności podczas przebywania w oceanie.

 • Sunbathe
 • Sleep
 • Wezwanie Lazurowego Delfina (-30 punktów nawilżenia)

Syreny mają tendencję do zaprzyjaźniania się z delfinami łatwiej niż inni Simowie. Gdy lepiej poznają delfina, mogą stać się bratnimi duszami.

Staje się człowiekiem

Jeśli Syrena zdecyduje, że syreni styl życia nie jest dla niej, może zmienić się w człowieka poprzez zjedzenie dwóch kawałków Mermadic Kelp. Po zjedzeniu pierwszego kawałka Mermadic Kelp, Syrena otrzyma nastrój +1 „Wzmożone doznania” na 4 godziny. Kiedy moodlet zostanie aktywowany, Syreny, które zjedzą drugi kawałek, zmienią się w człowieka i stracą swoje specjalne moce.