Jak zrobić sztandary w Minecraft

Wielu fanów Minecrafta wie, że istnieje niemal nieskończona ilość sposobów na stworzenie niesamowitych buildów. Możliwość dalszego dostosowywania bazy za pomocą przedmiotów dekoracyjnych to kolejny sposób, w jaki gracze mogą w pełni wykorzystać swoje budowle.

Sztandary to wysokie bloki, które można dostosować na wiele sposobów, aby każda baza się wyróżniała. Sztandary można również wykorzystać do dostosowania tarcz, używając stołu do craftingu, aby połączyć gotowy sztandar z tarczą. Podczas gdy niektóre sztandary można znaleźć w skrzyniach i wioskach w całym świecie Minecraft, najłatwiejszym sposobem na zdobycie sztandaru jest jego crafting.

Zbierz wełnę

Aby spreparować sztandar, gracze będą musieli zebrać wełnę (sześć bloków tego samego koloru). Bloki wełny mogą być zbierane z owiec i mogą być farbowane na dowolny kolor.

Jeśli gracz dopiero zaczyna, znalezienie wełny może być trudne w zależności od tego, jak często owce pojawiają się w pobliżu jego bazy. Owce są powszechnym pasywnym mobem w Minecraft, i najczęściej można je znaleźć w biomach trawiastych.

Kiedy gracz znajdzie owcę, może chcieć zbudować ogrodzenie wokół niej, aby nie błądziła i mogła być użyta do produkcji wełny. Kiedy owca jest zabezpieczona, gracze mogą użyć strzyżenia, aby zebrać pojedynczy blok wełny.

Posiadanie wielu owiec przyspiesza ten proces; używając jednej owcy gracz będzie musiał czekać, aż owce zjedzą trawę, aby odrosła im wełna po każdym strzyżeniu.

Zbieraj patyki

Patyki są jednym z najczęstszych materiałów do znalezienia w Minecraft, szczególnie na początku. Gracze mogą zbierać patyki poprzez niszczenie bloków liści na drzewach.

Jednym z najszybszych sposobów na szybkie zebranie dużej ilości patyków jest zbieranie bloków, które tworzą pień drzewa. Kiedy pień drzewa zniknie, wszelkie bloki pozostawione w powietrzu zostaną zniszczone z czasem, upuszczając patyczki, sadzonki i jabłka.

Powiązany post  9 Zabawnych pomysłów na to, co Budowle w Minecraft

Jest to również świetny sposób na uniknięcie ryzyka obrażeń spowodowanych upadkiem w trybie przetrwania, a także świetny sposób dla graczy na ścięcie wielu drzew w ciągu kilku minut bez konieczności łamania każdego pojedynczego bloku, który tworzył liście.

Łączenie materiałów

Łączenie materiałów
Łączenie materiałów (Kredyt na zdjęcie: gamerant)

Gdy gracze mają już jeden kij i sześć bloków wełny, mogą użyć stołu do craftingu, aby stworzyć baner. Jeśli gracze nie mają jeszcze stołu do craftingu, mogą zebrać trzy bloki drewna i wykonać drewniane deski. Drewniane deski mogą być następnie użyte do wykonania stołu do craftingu.

Sztandary mogą być wykonane poprzez umieszczenie wełny w sześciu górnych blokach na stole do craftingu i kija na środkowym dolnym bloku (pokazanym powyżej). W zależności od ustawień gry, przepis może natychmiast pojawić się na liście znanych przepisów, gdy gracz zbierze pierwszy blok wełny.

Dostosowywanie sztandarów

Dostosowywanie sztandarów
Dostosowywanie sztandarów (Kredyt na zdjęcie: gamerant)

Sztandary można dostosować do własnych potrzeb podczas procesu tworzenia, farbując bloki wełny na dowolny kolor. Dzięki temu sztandar będzie w tym kolorze.

Dostępnych jest wiele wzorów, dzięki czemu gracze mogą stworzyć wiele różnych projektów. Na jednym sztandarze można umieścić do sześciu różnych wzorów. Można to zwiększyć do szesnastu za pomocą poleceń konsoli.

W Java Edition Minecrafta wzory mogą być tworzone na krosnach, podczas gdy wzory w edycji Bedrock mogą być tworzone zarówno na krosnach, jak i na stole do craftingu. Krosna mogą być craftowane przy użyciu dwóch sznurków i dwóch drewnianych desek.

Krosno ma trzy gniazda na sztandar, barwnik i opcjonalny element wzoru sztandaru. Opcjonalne elementy wzoru mogą być stworzone przez połączenie kawałka papieru z jednym z następujących przedmiotów:

  • Enchanted Golden Apple – Dawne logo Mojang Studios.
  • Wither Skeleton Skull – czaszka szkieletu i kości krzyżowe
  • Głowa pełzacza – twarz pełzacza
  • Oxeye Daisy – Stokrotka
  • Bricks – wzór cegły (Bedrock Edition)
  • Vines – Wzór winorośli (Bedrock Edition)
Powiązany post  Jak zmienić pogodę w Minecraft

Opcjonalne elementy wzorów mogą być łączone z dostępnymi wzorami, aby stworzyć różne efekty.

Dodaj komentarz