Jak zdobyć krzemień w Minecraft

Gra Minecraft zawiera nieskończenie wiele przedmiotów, które możesz wykorzystać do różnych celów, ale zrobienie tego wymaga najpierw zebrania dodatkowych przedmiotów. Jednym z nich jest krzemień, który można wykorzystać również w inny sposób. Jak możesz go wytworzyć i co możesz z nim zrobić, zostanie omówione w tym artykule.

Krzemień możesz zdobyć naturalnie, znajdując bloki żwiru, a następnie wydobywając je albo rękami, albo dowolnym narzędziem, ale łopata jest najszybszym sposobem na wydobycie tych bloków. Możesz uzyskać więcej szczegółów dotyczących łopat czytając ten artykuł. Musisz również wydobyć wiele bloków żwiru, aby uzyskać krzemień z niego, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo tylko 10 procent uzyskania krzemienia z tych bloków.

Szukanie żwiru pod oceanami

Jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na znalezienie żwiru jest dostanie się do biomu oceanu i pływanie w nim, aż znajdziesz jego powierzchnię, jak pokazano na poniższym obrazku:

krzemień w Minecraft-1
krzemień w Minecraft (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Znalezienie żwiru w biome Gravelly Hills

Drugim sposobem na znalezienie żwiru jest podróż do żwirowych wzgórz w biome Overworld, który jest wypełniony dużą ilością żwiru, który wystarczy na całą Twoją podróż Minecraft.

krzemień w Minecraft
krzemień w Minecraft (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Jest jeszcze jeden dodatkowy sposób na znalezienie żwiru, ale ten jest trudniejszy w porównaniu z dwoma, które już omówiliśmy. Możesz również udać się do świata nether i wymienić bloki żwiru z mobem Piglins, dając mu złotą sztabkę, jako że kocha on złoto.

krzemień w Minecraft-3
krzemień w Minecraft (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Nie jest to jednak zalecane, jeśli specjalnie wybierasz się do świata sieci tylko po to, by zdobyć trochę żwiru.

Jak uzyskać krzemień z żwiru

Po znalezieniu bloków żwiru musisz je wydobywać, aż znajdziesz krzemień, jak pokazano na poniższym obrazku. Jak widzisz, jestem w stanie znaleźć 3 kawałki krzemienia poprzez wydobycie kilku bloków żwiru przy użyciu łopaty.

krzemień w Minecraft-4
krzemień w Minecraft-4 (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Co można zrobić z krzemieniem?

Niektóre z najczęstszych rzeczy, które możesz zrobić z krzemieniem zostaną omówione w tej sekcji.

Powiązany post  Jak zmienić tryby gry w Minecraft

1: Wykonanie strzały przy użyciu krzemienia – Krzemień może być użyty do wykonania strzały, którą możesz użyć z łuku do zabijania mobów z odległości, więc aby ją wykonać będziesz potrzebował krzemień, kij i pióro.

Wykonanie strzały przy użyciu krzemienia
(Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

2: Zrobić nethere Portal – W grze Minecraft jest świat nether, którego nie można odwiedzić normalnie, a do tego trzeba zrobić nether portal. Dokonywanie portal nether wymaga, aby uzyskać blok obsydianu, ale aby aktywować ten portal trzeba będzie mieć krzemień i stal, które mogą być wykonane za pomocą wlewki żelaza i krzemień sam jak pokazano na poniższym obrazku:

Zrobić nethere Portal
(Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Po tym możesz aktywować portal netherowy, klikając na któryś z obsydianowych bloków, jak na poniższym obrazku.

aktywować portal netherowy
aktywować portal netherowy (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

3: Wykonywanie stołu Fletching – Można również wykonać stół Fletching, który jest używany do handlu różnych przedmiotów, aby uzyskać kilka szmaragdów w zamian i więcej szczegółów dotyczących tego bloku można przeczytać ten artykuł. Ten blok wymaga, aby mieć 2 krzemienie i 4 drewniane deski, a następnie należy postępować zgodnie z przepisem, jak wspomniano poniżej:

Wykonywanie stołu Fletching
Wykonywanie stołu Fletching (Kredyt na zdjęcia: linuxhint)

Wniosek

Krzemień to przedmiot, który. wymaga wydobycia bloków żwiru i jest tylko 10 procent szans na zdobycie jednego. Po zdobyciu tego przedmiotu możesz go użyć do wielu celów, na przykład możesz zrobić strzały, aktywować portal nether lub zrobić stół do fletowania, który omówiliśmy w tym artykule.

Dodaj komentarz