Jakby martwienie się o własną wagę było wystarczająco złe, teraz martwimy się również o wagę naszych simów. Czy Twój sim może się odchudzić w The Sims 4?

Chociaż możesz zdefiniować typ ciała i poziom tłuszczu swoich simów, gdy ich tworzysz, przebieg gry może mieć wpływ. Tak jak w prawdziwym życiu, jeśli Twój sim siedzi cały dzień, jedząc dużo jedzenia, prawdopodobnie przybierze na wadze i straci formę. Podczas gdy jeśli twój sim spędza czas pracując nad swoją kondycją – ćwicząc, chodząc na biegi i jedząc zdrowe posiłki – jest bardziej prawdopodobne, że pozostanie w dobrej formie, a nawet poprawi swoją sylwetkę.

jak odchudzić sima w the sims 4

Więc tak, odpowiedź brzmi: simowie mogą schudnąć i przytyć w The Sims 4. Co zaskakujące, The Sims 4 ma złożony system kalorii dla wszystkich swoich potraw. Każdy jadalny przedmiot w grze ma wartość kaloryczną. I tak im wyższa wartość jedzenia, które zjada Twój sim, tym szybciej będzie przybierał na wadze. Jest też odwrotnie: jedzenie niskokalorycznych posiłków, takich jak sałatki, pomoże im w odchudzaniu.

To, jak sim przybiera lub odchudza się, zależy nie tylko od tego, co je lub nie je, jednak. Ćwiczenie również odgrywa rolę. Twoi simowie mają wiele sposobów na ćwiczenie, czy to na sprzęcie gimnastycznym, czy po prostu idąc pobiegać. Każda minuta spędzona na ćwiczeniach ma pozytywny wpływ na ich ciało. I, tak jak w prawdziwym życiu, ćwiczenie po dużym posiłku może zwalczyć dodatkowe kalorie.

Tak więc: jeśli zależy Ci na wyglądzie i kształcie ciała Twoich simów w The Sims 4, mądrze jest uważać na to, co jedzą i zapewnić im regularne ćwiczenia. Zbyt częste leniuchowanie na kanapie i jedzenie tłustych potraw sprawi, że przybiorą na wadze.