Jak Przyspieszyć czas w Minecraft

Minecraft nie jest tak naprawdę szybką grą, ale co jeśli moglibyśmy to zmienić? Każdy widział speed run, ale co jeśli chcesz po prostu przyspieszyć normalną play-through? W tym artykule, przeprowadzimy Cię przez to, jak przyspieszyć czas w Minecraft!

Jak przyspieszyć czas w Minecraft

Włącz cheaty Kody.

Przyspieszenie czasu wymaga aktywacji kodów. W Javie możesz to zrobić otwierając menu ustawień, wybierając open to LAN, zaznaczając allow cheats on, a na koniec klikając start LAN world.

W Bedrock Edition, otwórz menu pauzy, wybierz ustawienia, po lewej stronie wybierz grę, przewiń w dół do sekcji cheatów i przełącz na activate cheat kod.

Otwórz czat.

Teraz możesz skorzystać z funkcji czatu, aby wprowadzić swoje polecenie przyspieszające czas. Aby otworzyć czat dla edycji Java, uderz w T na klawiaturze. W Bedrock Edition uderz w prawy przycisk na D-Padzie kontrolera.

Wpisz komendę zwiększającą kleszczowe przyspieszenie Czasu.

Prędkość w Minecraft jest kontrolowana przez miarę zwaną tikami. Komenda, którą wpisujemy zwiększa częstotliwość występowania ticków, a tym samym zwiększa prędkość. Komenda, którą należy wpisać to /gamerule randomTickSpeed #. W tym gifie zmieniamy prędkość tików na 500 i od razu widać efekty.

Aby przyspieszyć czas z dnia na noc, użyj polecenia „/time set night”. Podobnie, aby przyspieszyć czas z nocy z powrotem do dnia, użyj komendy „/time set day”.

Jak zmienić porę dnia w Minecraft

Aby przyspieszyć czas bardziej precyzyjnie do konkretnego czasu, a nie tylko ogólnej pory dnia, zmień powyższe komendy „day” lub „night” na konkretną wartość.

Na przykład, użycie poniższego jest zabawnym sposobem na zrobienie wydarzenia „upływu czasu” w przygodzie.

  • time set 1000 = dzień
  • time set 6000 = południe
  • time set 13000 = noc
  • time set 18000 = północ
Powiązany post  Jak wgrać / zainstalować shadery do 'Minecraft'

To jest to! Krótko i słodko. Koniecznie sprawdź nasze wiele innych porad i tutoriali Minecraft, w tym:

Dodaj komentarz