Lamy plujące i jak się nimi opiekować

Mam nadzieję, że jesteś tak samo podekscytowany jak ja, że będziesz mógł opiekować się lamą w The Sims 4 Mieszkanie w domku. Choć są one maskotką gry od lat, teraz możesz wreszcie mieć jednego zwierzaka! W tym poradniku przejdziemy przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby odpowiednio zaopiekować się lamą. Witamy w serwisie Llama Care for Dummies. Ciesz się swoim pobytem!

Opieka nad zwierzętami? No probllama!

Jak dbać o lamęv

Aby utrzymać lamę szczęśliwą i zdrową, będzie ona potrzebowała jedzenia, szopy do spania i dużo uwagi. Dzieci mogą również pomóc w opiece nad lamą. Ale najpierw, oczywiście, będziesz musiał ją kupić. Czyść szopę i samą lamę regularnie, bo inaczej będzie bardzo śmierdzieć.

Wskazówka: Na lamy nie będą miały wpływu warunki pogodowe, jeśli masz zainstalowane The Sims 4 Seasons.

Kup swoją pierwszą lamę

Na każdą lamę, którą chcesz, będziesz potrzebował jednej szopy dla zwierząt. Aby rozpocząć, powinieneś umieścić szopę dla zwierząt na swojej działce, która zajmie 10×9 kwadratów na każdą szopę. Będzie to zawierało obszar do swobodnego poruszania się dla Twojej lamy. Kliknij teraz na szopie i wybierz interakcję Zakup zwierzęcia. Możesz teraz zaadoptować krowę lub wybrać jedną z dwóch lam, białą lub beżową, ale nie martw się… Możesz zmienić kolor później, korzystając ze zwierzęcych przysmaków!

Karmienie lamy

Lamy będą miały zapas jedzenia na boku swojej szopy i będą autonomicznie iść jeść, gdy tylko będą głodne. Upewnij się, że karmnik jest zaopatrzony przez Ciebie lub możesz ulepszyć szopę, aby zautomatyzować ten proces. Twój Sim może również karmić lamę ręcznie, wystarczy kliknąć lamę, aby pojawiła się interakcja.

Zaprzyjaźnij się z lamą

Lama nie jest tam tylko po to, aby ładnie wyglądać podczas produkcji wełny, możesz również zostać jej najlepszym przyjacielem. Upewnij się, że poświęcasz im dużo uwagi, dając im smakołyki, nawiązując kontakty towarzyskie i dbając o ich potrzeby.

Wskazówka: Najedź kursorem na lamę, aby zobaczyć jej potrzeby, wiek i poziom przyjaźni z Twoim Simem.

Lamy są doskonałymi zwierzętami stróżującymi.

Gdy zdobędziesz przyjaźń ze swoją lamą, będziesz miał większe szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku podczas interakcji z nimi. Oznacza to, że nie będziesz tak często przerywany, gdy będziesz próbował strzyc ich wełnę. Llamy będą nawet strzec innych stworzeń w twoim ogrodzie przed dzikimi lisami, plując na nie, kiedy są złośliwe.

Ulepsz szopę

Aby nieco ułatwić opiekę nad lamą, możesz dodać dwa różne unowocześnienia do szopy: ComfortCare Life Extender oraz Livestock Auto Feeder. Będziesz potrzebował części do ulepszenia żywego inwentarza, które możesz otrzymać w nagrodę za załatwianie spraw dla sąsiadów.

Przedłużacz życia ComfortCare
System ComfortCare jest jak aromaterapia, terapia sztuką i muzykoterapia, tyle że nie jest to żadna z tych rzeczy. Ale utrzymuje zwierzęta w stanie relaksu, co prowadzi do zwiększenia żywotności!
Automatyczny karmnik dla zwierząt
To zasilane bateriami urządzenie utrzymuje zapas paszy w szopie na najwyższym poziomie, zawsze i na zawsze. Simowie nigdy nie muszą go uzupełniać. Nigdy!

Zmień wygląd lub nastrój swojej lamy za pomocą przysmaków

Jeśli chcesz uzyskać kolorową wełnę – lub po prostu nadać swojej lamie zabawny kolor – możesz to zrobić, podając jej zwierzęcy przysmak. Efekt zniknie po strzyżeniu wełny lamy, co sprawi, że powróci ona do swojego pierwotnego stanu. Istnieje wiele różnych smakołyków, które możesz dać swojej lamie, a każdy z nich daje inny efekt.

Aby zrobić przysmaki dla zwierząt, możesz kliknąć na szopie i użyć interakcji Stwórz przysmaki dla zwierząt przy lodówce, znajdź ją w zakładce „Akcja…” po kliknięciu na szopie. Aby to zrobić, Twój Sim będzie potrzebował lodówki, która znajduje się na działce. Możesz również zdobyć smakołyki, robiąc sprawunki lub kupując je w sklepie ogrodniczym w Finchwick. Simowie będą musieli sami odblokować przepisy, nawet jeśli należą do tego samego gospodarstwa domowego.

Zbieranie wełny do wyszywania krzyżykowego lub handlu

Choć lamy są wspaniałymi zwierzętami domowymi, są też całkiem użyteczne. Każdego dnia możesz strzyc wełnę lamy, którą Twój Sim zgromadzi w swoim inwentarzu. Możesz użyć wełny, aby obniżyć koszt Szycia Krzyżowego, a nawet Dziergania, jeśli masz zainstalowane The Sims 4 Nifty Knitting. Możesz zmienić kolor następnej możliwej do zebrania wełny, dając swojej lamie konkretne zwierzęce przysmaki przed strzyżeniem.

Ubierz swoją lamę

Lamy mogą nosić różnego rodzaju rzeczy; okulary, swetry, koce na plecy i ocieplacze na szyję. Zbierz wełnę od swojej lamy i udaj się do NPC Opiekuna Stworzeń w Bramblewood. Możesz tam wymienić wełnę na ubrania dla zwierząt. Możesz po prostu kupić te stroje, ale gdzie w tym zabawa? Dostępne ubrania dla zwierząt będą się zmieniać każdego dnia, więc pamiętaj, aby często do nich wracać.

Długość życia lamy

Lamy mogą umrzeć tylko ze starości. Będą żyły około 30-40 dni, gdy ustawienia długości życia są ustawione na normalne. Możesz przedłużyć ich życie poprzez:

  • Podawanie im zdrowych smakołyków.
  • Ukończ aspirację Opiekuna Kraju, aby otrzymać cechę nagrody.
  • Ulepsz szopę o przedłużacz życia ComfortCare.
  • Wyłącz ustawienie Starzenie się zwierząt w menu ustawień pakietu.

Wymień swoją lamę

Jeśli nie możesz już zajmować się lamą lub chcesz się jej pozbyć, zanim przejdzie ze starości, możesz zdecydować się na handel. Użyj ich szopy, aby je przehandlować – opcję tę znajdziesz pod Akcje… – i wybierz, co chcesz otrzymać w zamian. Będziesz mógł wymienić je na simoleony, przysmaki dla zwierząt lub składniki i produkty.