The Sims 4 Mieszkania (Miejskie życie)

Apartamenty zostały dodane do The Sims 4 wraz z wprowadzeniem The Sims 4: Miejskie życie i wydaje mi się, że są one jednym z najlepszych dodatków do tej gry. Apartamenty pozwalają Twoim Simom wydawać nieco mniej pieniędzy z góry, dzięki czemu mogą naprawdę realizować swoje wirtualne marzenia i mogą być świetną opcją na początkowy dom.

W tym przewodniku omówimy wszystkie kwestie związane z apartamentami, od ich całkowitego kosztu, przez wiele cech, które mogą sprawić, że Twój pobyt będzie mniej przyjemny, po budowanie mieszkań i nie tylko!

Koszt mieszkań

OK, przyjrzyjmy się dokładniej kosztom mieszkań. Po pierwsze, będziesz musiał płacić tygodniowy czynsz, który rośnie wraz z wyborem ładniejszego mieszkania. Niektóre mieszkania będą miały tani czynsz, ale będzie więcej problemów z mieszkaniami niż droższe mieszkania.

Następnie za samo mieszkanie trzeba zapłacić kaucję, zwykle nie są one strasznie drogie, ale mogą wynosić kilka tysięcy dolarów. I wreszcie, możesz wprowadzić się do umeblowanego lub pustego domu, ale będziesz musiał dodatkowo zapłacić za umeblowanie.

Cechy działki mieszkalnej

Wraz z stworzeniem The Sims 4: Miejskie życie, gra wprowadziła cechy parceli, a niektóre cechy są charakterystyczne dla mieszkań w San Myshuno i nie można ich dodać do zwykłego domu.

Oto lista wszystkich cech parceli, które możesz wybrać dla swojego nowego mieszkania:

Apartament z obsługą: to jedna z moich ulubionych cech parcel w przypadku mieszkań, ponieważ oznacza to, że pokojówka będzie sprzątać Twój dom każdego dnia tygodnia i nie będziesz musiał za to płacić.

Romantyczny kominek: Mieszkanie z romantycznym kominkiem wywoła zalotny nastrój, jeśli Twój Sim kręci się wokół niego.

Needs TLC: W tych mieszkaniach będzie trochę gorzej. Będą takie rzeczy jak karaluchy, szczury, zepsute skrzynki zasilające i rury, które często wyskakują.

Tętniący życiem sąsiedzi: mieszkanie z żywymi sąsiadami będzie wyjątkowo hałaśliwe, a Twoja karta SIM będzie często budzona przez odgłosy wydawane przez sąsiadów podczas imprezy.

Historyczne: te apartamenty będą miały ładną tablicę na ścianie, której nie da się usunąć bez względu na wszystko, a jeśli twoja karta SIM zajmie trochę czasu, aby spojrzeć na tablicę, może uzyskać inspirujący nastrójnik.

Cichy: te mieszkania są przyjemne do życia, ponieważ sąsiedzi nie będą tak hałaśliwi i będą budzić twoich Simów znacznie rzadziej niż w innych budynkach.

Świetny widok: ta cecha nie jest do końca pomocna, ale może dać ci miły pozytywny nastrój, gdy twoja karta SIM wygląda przez okno.

Tryb budowania w mieszkaniach

Jedną z największych wad mieszkań w The Sims 4: Miejskie życie jest to, że nie możesz zmienić rozmiaru rzeczywistego mieszkania, ponieważ nie jesteś właścicielem budynku, tak jak w prawdziwym życiu!

Jesteś zmuszony pracować z tym, co masz, co oznacza również, że nie możesz przesunąć frontowych drzwi ani żadnego z okien. Może to skomplikować budowę mieszkania, ponieważ nie możesz zrobić tego dokładnie, co chcesz, ale czasami może to spowodować ciekawe wyzwania!

Nie możesz również ozdobić korytarzy ani zewnętrznej części budynku mieszkalnego, co naprawdę sprawia, że ​​czujesz się jak w prawdziwym mieszkaniu, ponieważ tak byłoby w prawdziwym życiu!

Mieszkanie Sąsiedzi

Ciekawą częścią mieszkania w The Sims 4 jest to, że sąsiedzi są prawie zawsze w pobliżu. Będą pukać do twoich drzwi, spędzać czas na korytarzu i często sprawdzać pocztę, a jeśli będziesz w niewłaściwym budynku, będą głośno.

Czasami przychodzą i pytają, czy mogą zjeść twoje jedzenie, albo po prostu sprawdzą, czy chcesz spotkać się na spotkaniu, gdy się nudzą. Apartamenty w The Sims 4 to zdecydowanie społeczność i radzenie sobie z innymi Simami (nawet jeśli nie chcesz).

Jeśli sąsiedzi Twojej karty SIM są wyjątkowo irytujący (np. Hałasują, walczą, a nawet trochę za głośno woohoo), możesz zapukać do ich drzwi i poprosić o zatrzymanie się i przytrzymanie. Czasami twoi sąsiedzi będą z tego powodu mili, czasami zrobią się trochę bezczelni i powiedzą ci, żebyś w zasadzie dostał życie.

Właściciele mieszkań

Kiedy Twój Sim po raz pierwszy wprowadzi się do mieszkania w The Sims 4: Miejskie życie, zobaczysz, że automatycznie poznajesz swojego nowego właściciela, który może być miły, ponieważ czasami będziesz potrzebować jego pomocy w naprawianiu rzeczy.

Jeśli coś w twoim mieszkaniu się zepsuje, możesz zadzwonić do właściciela i poprosić go o naprawę, jednak przyjdą tylko wtedy, gdy cię polubią. Jeśli masz złe relacje z właścicielem lub nie zapłacisz czynszu, trudno będzie ci dostać wynajmującego na górę.

Zauważyłem, że właściciele są czasami bezużyteczni w naprawianiu rzeczy i mam nadzieję, że łatka to wkrótce naprawi. Miałem mieszkanie ze szczurami, karaluchami i zepsutą rurą, a właściciel po prostu przyszedł i grał na moim komputerze, więc fajnie?

Końcowe przemyślenia

Jeśli zamierzasz przenieść rodzinę Simów do pięknego mieszkania w San Myshuno, koniecznie obejrzyj wspaniałe widoki z okien. To naprawdę daje ten piękny klimat miasta.

Ciesz się czasem spędzonym z głośnymi sąsiadami lub pięknymi szczurami i karaluchami, które mogą zaatakować Twoje nowe mieszkanie, będzie warto. Czy lubisz apartamenty w The Sims 4? Daj mi znać, jak się czujesz w komentarzach!