Jak zainstalować / wgrać mody do gta 5

Grand Theft Auto V modding nie otrzymał żadnego wsparcia od Rockstar, ale to jest PC-land i gracze PC nie będą ograniczani. Jeśli jesteście zainteresowani poznaniem sposobu instalacji modów do gry, to poniżej przedstawię pokrótce kilka podstawowych instrukcji. Jest to niezwykle proste, ale wymaga kilku preinstalowanych plików, zanim większość modów będzie działać, i może być onieśmielające, jeśli jesteś nowy w moddingu i instrukcje nigdy nie są wszystkie w jednym miejscu.

Poradnik zainstalowania / wgrania modów do GTA 5

Słowa oryginału Graham Smith, aktualizacje Dave Irwin

lista kody do GTA 5

Dla niektórych jedynym modem, jakiego kiedykolwiek będą potrzebować jest ten, który jest już obecny w grze. Mówię oczywiście o różnych kodach cheat, które są obecne w grze. Sprawdź nasz przewodnik po cheatach w GTA V, aby poznać wszystkie kody cheatów obecne w grze, w tym te, które spawnują pojazdy, dają nieskończoną amunicję i obniżają twój pożądany poziom.

Zanim zaczniesz, jest kilka uwag na temat modowania GTA 5, które zdecydowanie powinieneś znać. Niektóre z tych rzeczy będą działać tylko w trybie singleplayer, ale niektóre skrypty wprowadzą zmiany w GTA Online. Bądź z tym ostrożny. GTA Online jest w pewnym stopniu zależne od gospodarki w grze i jeśli zaczniesz kombinować z cheatami online – nawet jeśli to tylko sprawi, że będzie padał śnieg – możliwe, że Rockstar nie będzie miał nic przeciwko temu.

Nie ma jednak nic, co mogłoby zaszkodzić Twojej grze, Twoim zapisom, lub czego nie dałoby się po prostu cofnąć. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na Grand Theft Auto V w swojej bibliotece Steam i przejdź do Właściwości > Pliki lokalne > Sprawdź integralność pamięci podręcznej gry. To wymaże twoje zmiany i ponownie załaduje wszystkie zmodyfikowane pliki.

Powiązany post  kod na policję poszukiwany poziom gta 5 PC: Jak zwiększyć/zmniejszyć Poziom Poszukiwany przez Policję w GTA 5

Zaczynajmy. Musisz pobrać tylko dwie rzeczy, Script Hook V i LUA Plugin, i nie zajmie ci to więcej niż trzy minuty, aby wszystko działało.

Skrypt Hook V

Script Hook V ma opisową nazwę: jest to biblioteka plików stworzona przez Alexandra Blade’a, która pozwala przedsiębiorczym modderom pisać skrypty, które następnie podczepiają się pod tryb singleplayer Grand Theft Auto. Jest to podstawowe narzędzie, dzięki któremu możliwy jest modding. Script Hook V można pobrać stąd.

W pakiecie znajduje się zarówno najnowszy Asi Loader, jak i najnowsza wersja Native Trainer. Asi Loader jest niezbędny, Native Trainer nie jest, ale daje Ci gotowy dostęp do różnych cheatów w grze, w tym teleportacji, szybkiego biegu i super skoku.

Jak zainstalować / wgrać gta 5 skrypt Hook V:

  1. Z wnętrza folderu \bin w pobranym właśnie .zipie skopiuj ScriptHookV.dll do głównego folderu GTAV. To tam znajduje się GTA5.exe i, jeśli masz instalację Steam, będzie to coś w stylu \SteamApps\Grand Theft Auto V.
  1. Dla Asi Loader, robisz to samo, ale z dsound.dll z tego samego miejsca.
  2. Jeśli chcesz opcjonalny native trainer, zrób to samo, ale z plikiem NativeTrainer.asi. Prawdopodobnie chcesz go, ponieważ pozwala ci to zrobić.

GTA V LUA Plugin

Teraz, gdy masz już zainstalowany Script Hook V, jest kilka innych podstawowych modów, które ułatwiają inne modowanie. Pierwszym z nich jest LUA Plugin autorstwa headscript, który pozwala ludziom pisać skrypty LUA, które działają z grą. LUA to język, który może być ci znany, przynajmniej z nazwy, jeśli kiedykolwiek bawiłeś się czymś takim jak Garry’s Mod; krótko mówiąc, pozwala on ludziom tworzyć fajne rzeczy. Możesz pobrać GTAV LUA Plugin stąd.

Jak zainstalować / wgrać GTA V LUA Plugin:

  1. W pobranym właśnie .zipie znajdziesz folder o nazwie 'scripts’ oraz plik LUA.asi. Potrzebujesz obu tych plików.
  2. Umieść je w tym samym folderze co wcześniej: \™SteamApps ™common ™Grand Theft Auto V ™.
  3. W folderze „scripts”, który właśnie utworzyłeś, zobaczysz folder „addins”. To tutaj będziesz wrzucał wszystkie pliki LUA, które pobierzesz w przyszłości. Teraz będzie on pusty.
Powiązany post  GTA 5 Online gdzie jest Bank wszystkie lokalizacje

Jak zainstalować / wgrać mod w GTA 5

Teraz, gdy zainstalowałeś narzędzia, włóżmy coś do niego. Pewnie masz już coś w głowie, ale jako przykład wybrałem coś prostego, a skrypt Ragdoll/Limp On Demand autorstwa sakratta możesz pobrać stąd.

Jak zainstalować / wgrać GTA V ragdoll mod:

  1. Wewnątrz pliku, który właśnie pobrałeś, znajdziesz plik ragdoll-on-demand.lua.
  2. upuść go w folderze \SteamApps\Grand Theft Auto V\scripts\saddins, jak wspomniano powyżej.
  3. To jest legits all. Naciśnij 'u’, aby wykonać akcję w grze i zobacz dołączony readme.pdf, aby dowiedzieć się, jak edytować go, aby był to przycisk włączania/wyłączania lub inny klawisz.

Tada! Teraz możesz modować Grand Theft Auto V. Teraz, gdy już wiesz, możesz zaimportować do gry wiele różnych skryptów, takich jak wspomniany wcześniej Ragdoll mod, lub coś bardziej majestatycznego, jak zrzucenie niebieskich wielorybów do świata Los Santos. Możesz rzucić okiem na te skrypty GTAV.