10 niezbędnych mody do the sims 3

The Sims 3 jest obecnie 13-letnią grą, ale pozostaje całkiem płodna w społeczności Simsów. Istnieją półregularne wyprzedaże Steam, które wyceniają całą kolekcję – czyli każde DLC – na zniżkę, a także istnieje silna społeczność graczy, twórców treści i pasjonatów Sims 3, którzy utrzymują grę przy życiu.

Jednakże, The Sims 3 nie jest bez wad. Grafika jest wprawdzie nieco przestarzała w miejscach, a lagi i zacinanie się są obfite. W tym miejscu do gry wkraczają mody: Podczas gdy niektóre mody dodają zupełnie nowe elementy rozgrywki, inne bazują na istniejących funkcjach, czyniąc je bardziej pełnymi, zabawnymi i, cóż, lepszymi. Od domyślnych zamienników po nową rozgrywkę i interakcje, oto dziesięć niezbędnych modów do wypróbowania w The Sims 3.

Jak pobrać mody w The Sims 3?

Zanim zainstalujesz jakiekolwiek mody, musisz wykonać kilka prac przygotowawczych. Po pierwsze, będziesz potrzebował czegoś, co nazywa się plikiem FrameworkSetup.zip. Pobierz ten plik i rozpakuj go do folderu Document > Electronic Arts > Sims 3 na swoim PC (ta ścieżka powinna być taka sama dla pobrań z Origin i Steam). W folderze Sims 3 pojawi się teraz nowy folder „Mods”, a w nim foldery „Overrides” i „Packages”. W tych folderach znajdą się Twoje modsy.

Teraz jesteś gotowy do pobierania modów – upewnij się tylko, że czytasz opisy modów, które pobierasz, aby upewnić się, że umieszczasz je we właściwym miejscu.

Ostateczna kariera

Mod Ostateczna kariera firmy Zerbu sprawia, że kariery w króliczej norze w The Sims 3 są bardziej podobne do aktywnych karier z The Sims 4 lub The Sims 3: Ambicje. Gdy przypiszesz karierę lub szkołę do odpowiedniej działki społecznościowej, Twoi Simowie będą teraz wchodzić w interakcje z obiektami na tej działce, gdy Ty będziesz ich kontrolować. Niektóre obiekty zwiększą lub zmniejszą wydajność pracy w zależności od wymagań Twojej roli, ale inne środki – takie jak nastrój i relacje – nadal mają zastosowanie.

Powiązany post  Jak zainstalować The Sims 3 Pobrać

Obsługiwane są także niestandardowe kariery, a mod można skonfigurować tak, by dostosować wszystkie jego ustawienia do własnych upodobań. Nagrody za aspiracje życiowe związane z pracą są wspierane, ale niestety możliwości związane z pracą nie są.

Tryb budowania i kupowania „jak gdyby

The Sims 3 ma wiele obiektów i choć istnieje wiele sposobów na wyszukiwanie przedmiotów, nieuniknione jest, że coś zgubi się w tym natłoku. TizerisT’s Like For Build and Buy Mode zastępuje filtr sortowania „według funkcji” Build and Buy Mode, grupując podobne przedmioty; wszystkie inne systemy kategoryzacji pozostają nienaruszone.

Mod nie bierze pod uwagę ceny przy grupowaniu przedmiotów; zamiast tego grupuje podobne typy przedmiotów (TizerisT używa łóżek jako przykładu – Single Beds > Bunk Beds > Double Beds > Double Beds with Roof > Special Beds – aby zademonstrować kategoryzację). Odblokowuje również prawie wszystkie przedmioty debugowania gry, wszystkie odpowiednio skategoryzowane i posortowane. Istnieje również wersja historyczna, która ignoruje obiekty elektryczne, co czyni ją idealną dla światów średniowiecznych.

Zmieniony system przyciągania

Fentonparkninja poprawił system atrakcji w The Sims 3, aby był bardziej szczegółowy i dobrze dopracowany. Zasadniczo system jest teraz bardziej selektywny i możesz dostosować czynniki, które chcesz wnieść do systemu atrakcji, wybierając spośród kilku modów „smakowych”.

Istnieją smaki, które obejmują zodiakalne, nagrodowe, cechowe i nastrojowe przyciąganie, a także smaki różnorodności i czystości; różnorodność łączy wszystkie wyżej wymienione czynniki przy rozważaniu przyciągania, a czystość zachęca Simów do wierności swoim partnerom, nawet jeśli Twój aktywny Sim o nich nie wie. Czystość i Odmiana mają również łatwe warianty, dzięki którym progi atrakcyjności są nieco niższe.

NRAAS Overwatch

Każdy mod NRAAS jest prawdopodobnie koniecznością dla graczy Sims 3, ale Overwatch jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Overwatch pozwala zmienić tak, tak wiele ustawień w grze, ale najlepszą funkcją jest codzienne czyszczenie. Te czyszczenia mogą zmniejszyć lag i zacinanie się i dbać o uszkodzone elementy gry, które w przeciwnym razie mogłyby doprowadzić do uszkodzenia w czasie. Jest tak, tak wiele ustawień, które można dostosować, ale niektóre godne uwagi dodatki obejmują zatrzymanie autonomicznej adopcji zwierząt, włączenie testcheats automatycznie, wyłączenie stereo i telewizorów, i wyłączenie oświetlenia w pełni księżyca – zauważ jednak, że to tylko wyłącza efekty świetlne, a nie zombie; będziesz potrzebował Retuner do tego.

Powiązany post  kod na umiejętności the sims 3

Jeśli grałeś już w jednym save przez długi czas, możesz również wykonać całkowity reset swojego miasta. Jest to zasadniczo to samo, co resetowanie Sima. Jeśli Twoja gra zamrozi się na sekundę, nie panikuj – to tylko działanie moda! Odświeżenie wszystkiego zajmie minutę lub dwie, ale potem Twój zapis będzie ładny i czysty.

Progresja fabularna NRAAS

Progresja opowieści NRAAS zastępuje waniliowy system progresji opowieści i dodaje szereg nowych ustawień progresji opowieści. Bierze pod uwagę cechy Simów, aby określić, co teoretycznie chcieliby lub nie chcieliby zrobić. Ale co ważne, rozbija też Progresję Historii na kategorie, dzięki czemu gracze mają znacznie większą kontrolę nad tym, jak działa. W przeciwieństwie do systemu waniliowego, gdzie progresja historii może być tylko włączona lub całkowicie wyłączona.

W tym modzie istnieją ustawienia na poziomie Lotu, Gospodarstwa Domowego, Sima, a nawet Kasty (Kasty to w zasadzie grupy Simów, które gracze mogą tworzyć i definiować, dzięki czemu konkretne ustawienia mogą być przypisane do konkretnych grup). Możesz również włączyć lub wyłączyć progresję fabularną dla konkretnych Simów, Gospodarstw Domowych lub partii. Mod zawiera również wiele opcjonalnych modułów, dzięki czemu jest całkowicie konfigurowalny.

Kamera CaS w powiększeniu

Pomiędzy suwakami dla poszczególnych części ciała i kołem kolorów Stwórz-Styl, The Sims 3 ma kilka niesamowitych opcji dostosowywania. Niestety, nie możesz powiększyć twarzy swojego Sima, aby je wykorzystać.

Kamera Powiększająca CaS Shimrod101 robi dokładnie to, na co wygląda: pozwala na przybliżenie twarzy Twojego Sima, więc możesz naprawdę zobaczyć zmiany, których dokonujesz. Ten mod jest również świetny do uzyskania bliższego spojrzenia na akcesoria, takie jak paski czy biżuteria. Ponadto, teraz, gdy możesz odpowiednio powiększyć, o wiele łatwiej jest przeciągać wzory lub kolory z jednego elementu ubrania na drugi.

Brak (lub mniej) automatycznych wspomnień

Wspomnienia w The Sims 3 są uroczym dodatkiem do pakietu rozszerzającego Generacje, a ich pojawienie się w albumie na całe życie jest miłym akcentem. Ale większość graczy zgadza się, że pójście do parku niekoniecznie jest warte upamiętnienia w albumie, obok zdjęć ślubnych. Velocitygrass’ No (Or Fewer) Automatic Memories sprawiło, że Twoi Simowie mogą nie mieć żadnych automatycznych wspomnień lub mieć mniej automatycznych wspomnień skupionych na przełomowych wydarzeniach. Istnieje również narzędzie do pobrania, które pozwala Ci kontrolować dokładnie te wspomnienia, które chcesz, aby Twoi Simowie zdobywali automatycznie.

Powiązany post  The Sims 3 Ranking każdego pakietu dodatki

Możesz mieć tylko jedną wersję tego moda w grze w tym samym czasie, ale łatwo jest podmienić pliki, gdy chcesz coś zmienić.

Remont CAS

The Sims 3 jest przeklęte z błyszczącymi teksturami ubrań na całym świecie (nawet dżinsy wyglądają jak pokryte plastikiem). Ale carversims uratowało modę Simów, tworząc domyślne zamienniki każdego elementu odzieży w grze – tak, każdego pojedynczego opakowania – plus kilka zestawów ubrań ze Sklepu The Sims 3. Zawartość z każdego DLC jest pakowana indywidualnie, więc łatwo jest dodawać i usuwać tylko te elementy odzieży, które już posiadasz.

Jeśli nie jesteś pewny co do grafiki The Sims 3, jest to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie wyglądu gry przy jednoczesnym zachowaniu maxisowego dopasowania.

Mod oświetlenia Niebieskie niebo i słońce

Światy i środowisko w The Sims 3 już wyglądają oszałamiająco, ale czasami oświetlenie w trybie Live jest mniej niż pochlebne. Blue Skies & Sunshine jest jednym z wielu modów oświetlenia brntwaffles, które sprawiają, że gra jest jaśniejsza, wyraźniejsza i z mniejszą ilością dziwnych cieni.

Zarówno wnętrza, jak i przestrzenie zewnętrzne wyglądają lepiej, ale Simowie korzystają najbardziej, ponieważ unikalne cechy każdego Sima błyszczą w lepszym oświetleniu. Istnieje również garść różnych opcji wody, więc możesz zdecydować, jaki rodzaj świata chcesz, aby Twoi Simowie zamieszkiwali.

Więcej interakcji

Moar Interakcji Buzzlera dodaje nowe interakcje do The Sims 3 i poprawia niektóre istniejące, aby były bardziej szczegółowe lub złożone. Większość z tych nowych interakcji to interakcje społeczne, ale partie społecznościowe również mają dodaną funkcjonalność. Simowie mogą teraz próbować kupować składniki w restauracjach, uczestniczyć w pokazach i grach w grupach, a także pracować w nadgodzinach lub na pół etatu na pojedynczych zmianach w każdej działce, która oferuje pracę.

Wiele z tych działań jest autonomicznych, co jest świetne dla rozgrywki – ale, bądź ostrożny przy odinstalowywaniu tego moda. Buzzler zauważa, że musisz się upewnić, że żaden Sim nie wykonywał tych interakcji, gdy zapisujesz grę.